W sumie na Euro 2016 zostanie rozegranych aż 51 meczów. Ale tylko połowa jest dostępna dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. 11 spotkań Euro 2016 pokaże Telewizja Polska (do tej pory nadała mecz otwarcia i starcie Polski z Irlandią Północną). Na "publicznej" zobaczymy jeszcze pozostałe mecze kadry Nawałki oraz 2 spotkania 1/8 finału, dwa ćwierćfinały oraz półfinały i finał.

Reklama

Z kolei Polsat – to on ma prawa do wszystkich meczów Euro 2016 - przeprowadzi transmisje na żywo z połowy spotkań. - 24 mecze turnieju finałowego UEFA EURO 2016 we Francji na żywo tylko na antenie otwartej Polsatu (równoległa transmisja tych samych meczów również w Polsat Sport), w tym: mecz otwarcia; wszystkie mecze Polaków w każdej fazie turnieju; cztery mecze 1/8 (selekcja z 8 meczów po fazie grupowej); wszystkie ćwierćfinały; obydwa półfinały; finał. Przynajmniej jeden mecz dzienni będzie można zobaczyć w otwartym kanale – informuje Polsat.

Co z resztą meczów? Dla nich Polsat przygotował dodatkowo płatne kanały: Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. To na tych antenach będzie można oglądać najciekawsze mecze fazy grupowej Euro 2016. Już można było obejrzeć starcia Niemiec z Ukrainą czy Anglii z Rosją, a w planach są jeszcze m.in takie mecze: Belgia-Włochy, Portugalia-Islandia, Anglia-Walia czy Chorwacja-Hiszpania. Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 dostępne są niemal na wszystkich platformach cyfrowych i w sieciach kablowych, ale trzeba zapłacić za dostęp do nich około 100 złotych. W internecie transmisje można wykupić za pośrednictwem telewizji internetowej IPLA – za 99 zł.

Reklama
Bez polskiego komentarza

Można było jednak, w legalny sposób, oglądać kodowane mecze Euro 2016. W Niemczech większość meczów Euro pokazuje Das Erste i ZDF. Stacje te można było znaleźć na dekoderach polskich operatorów, wystarczyło przeszukać listę i wybrać odpowiedni kanał. W trakcie turnieju Cyfrowy Polsat usunął oba kanały ze swoich list, tym samym, widzowie stracili do nich łatwy dostęp. Istnieje jednak prosty sposób, żeby przywrócić sobie możliwość oglądania tych kanałów.

Co zrobić, aby oglądać kodowane mecze Euro 2016 na Cyfrowym Polsacie:

Wystarczy włączyć ręczne wyszukiwanie kanałów, dostępne w prostym menu dekodera. Należy tam wpisać odpowiednie dane. Dla Das Erste częstotliwość to 11541, prędkość transmisji 22000 a polaryzacja: pionowa.

Dla drugiego niemieckiego kanału z kodowanymi meczami Euro 2016, ZDF, częstotliwość to 11054, prędkość transmisji: 27500, polaryzacja: pozioma.

Z kolei na platformie cyfrowej nc+, kanały są nadal dostępne.

Osoby mieszkające przy południowej granicy z Czechami, mogą próbować oglądać mecze Euro 2016 na tamtejszym CT Sport – kanał jest dostępny w telewizji naziemnej. Z kolei przy granicy białoruskiej czy ukraińskiej, można szukać sygnału tamtejszych kanałów publicznej telewizji, które będą transmitować mecze Euro 2016.

Korzystając z tych opcji trzeba się liczyć z oczywistym brakiem polskiego komentarza.