Ligowy sezon nie był dla Milika zbyt udany. Po wyjazdowym remisie 1:1 z przedostatnim w tabeli De Graafschap jego Ajax stracił w ostatniej kolejce tytuł mistrza Holandii na rzecz PSV Eindhoven.

Reklama

To co wydarzyło się w klubie zostawiłem już za sobą. Po przegranym mistrzostwie byłem oczywiście zły i zdenerwowany, ale wiem, że mam kolejne cele przed sobą i koncentruję się tylko na nich. Poza tym niepowodzenia dodatkowo mnie motywują. Czekają nas mistrzostwa Europy, a w takiej imprezie nie miałem jeszcze okazji grać - dodał.

22-letni napastnik jest bardzo zadowolony z pierwszego zgrupowania reprezentacji przed wyjazdem na Euro.

Mam same pozytywne odczucia z pobytu na Półwyspie Helskim. Byliśmy w fajnym miejscu i mieliśmy okazję lepiej się poznać. Wiadomo, że po wyczerpującym sezonie trzeba też wypocząć, dlatego to zgrupowanie miało dość luźny charakter. Z drugiej strony czasu na przygotowania do Euro nie mamy zbyt wiele. Nie można zapomnieć, że niebawem czeka nas wielka impreza i nieustannie trzeba być w dobrej formie. Dlatego chodziłem na siłownię i starałem się dodatkowo ruszać - zauważył.

Podczas treningów na boisku w Jastarni widać było, że zawodnika Ajaksu roznosi energia. Jestem na trochę innym etapie niż większość moich kolegów z kadry, bo ligowe rozgrywki zakończyłem ósmego maja i byłem już na tygodniowym urlopie w Dubaju, gdzie odpocząłem, a ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjechałem wprost do Juraty. Dlatego starałem się robić coś przed treningami oraz zostawałem po zajęciach. Na pewno mi to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie. Naprawdę jestem głodny piłki i sukcesów - stwierdził.

Trzeci strzelec i wicemistrz ligi holenderskiej zapisał jednak w piątek na swoim koncie małe osiągnięcie – razem z Arturem Sobiechem i bramkarzem pierwszoligowej Arki Konradem Jałochą okazał się najlepszy w turnieju siatkonogi. Drużyny dobrane zostały na zasadzie przypadku, w czwartek wieczorem podczas losowania w trakcie kolacji. Ta rywalizacja miała oczywiście formę zabawy, ale zawsze lepiej wygrywać niż dać się pokonać – skomentował.

W poniedziałek biało-czerwoni rozpoczną drugie zgrupowanie w Arłamowie, a 30 maja trener Adam Nawałka poda 23-osobową kadrę, która pojedzie do Francji. Ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy będą dwa mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu Polacy odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Po ligowych rozgrywkach widać, że wielu naszych reprezentantów jest w dobrej formie, ale ta świadomość nie może nas uśpić. Głównie mecz z Holandią, która zawsze jest wymagającym rywalem, pokaże nam w jakim jesteśmy miejscu i dyspozycji, natomiast w konfrontacji z Litwą też wypadałoby zostawić po sobie dobre wrażenie - podkreślił Milik.

Reklama