Czwartkowe zajęcia na kameralnym Stade Moreau-Defarges były otwarte dla mediów niespełna pół godziny. W tym czasie zawodnicy mieli m.in. zajęcia biegowe, a także ćwiczenia w trzech grupach, polegające na szybkim łapaniu i oddawaniu piłki.

Reklama

Grosicki, który od poniedziałku narzekał na uraz stawu skokowego, trenował początkowo indywidualnie z fizjoterapeutami, ale w części zamkniętej biegał na boisku, miał już nawet zajęcia z piłką.

Wykonaliśmy wielką pracę z fizjoterapeutami, jestem dobrej myśli. Zobaczymy, mamy jeszcze kilka dni. Jeśli nie będę w stu procentach zdrowy, nie podejmiemy ryzyka. Marzę jednak o tym, żeby zagrać w niedzielę w Nicei - przyznał.

Z drużyną normalnie trenowali już Jakub Błaszczykowski i Filip Starzyński, którzy wcześniej narzekali na problemy przeciążeniowe.

Euro 2016 startuje 10 czerwca, a podopieczni Adama Nawałki rozpoczną swój udział dwa dni później, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).