Przed wejściem do Strefy Kibica w Nicei w oczy rzucała się grupa fanów z Irlandii Północnej. Stali bowiem na tle pomnika Nike i dumnie prezentowali swoją flagę z napisem: "Ponad lądem i morzem – Lurgan wierne”. Grupa sympatycznych studentów przyleciała właśnie z miejscowości Lurgan.

Reklama

Wyjątkowo reagowali na polskich kibiców. Jeśli tylko zobaczyli fanów w biało-czerwonych barwach, robili groźne miny i odgrażali się, że w niedzielę to ich zespół będzie górą, aby po chwili z uśmiechem wyściskać się z nimi.

Wiemy, że macie Lewandowskiego. Oczywiście najbardziej się go obawiamy. Niektórzy mówią nawet, że będzie to mecz Irlandii Północnej przeciwko Lewandowskiemu. W naszej drużynie jest jednak doświadczony Lafferty i to jego powinniście się najbardziej obawiać. Myślę, że dopóki nie stracimy gola, będzie dobrze. Stawiam na remis – powiedział Steven.

Oczywiście inny scenariusz na niedzielny mecz rysują polscy fani.

Reklama

Wygramy 3:0, a goli wcale nie musi strzelać tylko Lewandowski. Po niedzielnym meczu zapamiętacie nazwiska innych polskich piłkarzy – deklarował Krzysztof z Wrocławia, który na niedzielny mecz przygotował specjalną flagę o długości czterech metrów i trzech szerokości.

Reklama

Zaskoczeni atmosferą byli starsi sympatycy futbolu, którzy przyjazd na mecz połączyli z urlopem.

Byłem trochę nieufny w stosunku do kibiców z Irlandii Północnej. Ale okazali się niezwykle sympatycznymi ludźmi. Zapraszali nas na piwo – nie krył zaskoczenia 60-letni Zbigniew z Rzeszowa.

Fani obydwu reprezentacji razem bawili się, dyskutowali i oglądali w Strefie Kibica piątkowy mecz otwarcia. Zaskoczeni byli tylko atmosferą jaka panowała. Francuzi bowiem w spokoju oglądali spotkanie i żywiołowo reagowali tylko po strzeleniu goli przez „Trójkolorowych”.

Cztery lata temu w Strefie Kibica we Wrocławiu atmosfera była dużo bardziej gorąca. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy wtedy w spokoju oglądali mecze Polaków – przyznał Krzysztof.

Polacy swój udział w Euro 2016 rozpoczną w niedzielę, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).