Na liście są m.in. David Alaba z Bayernu Monachium, Marcel Sabitzer i Konrad Laimer z RB Lipsk, Martin Hinteregger i Stefan Ilsanker z Eintracht Frankfurt, Valentino Lazaro i Stefan Lainer z Borussii Moenchengladbach oraz świetnie spisujący się w ostatnich miesiącach, bardzo skuteczny Sasa Kalajdzic z VfB Stuttgart.

Reklama

Szansę otrzyma także znany napastnik Marko Arnautovic, występujący obecnie w chińskiej lidze.

Podopieczni Fody w przyszłym tygodniu rozpoczną zgrupowanie w Bad Tatzmannsdorf. Wkrótce selekcjoner skreśli z listy czterech piłkarzy.

"Właściwie chciałem już teraz podać ostateczną kadrę, ale z powodu problemów zdrowotnych kilku zawodników zdecydowałem się na razie na 30-osobową listę" - wytłumaczył Foda.

Nominację otrzymał również doświadczony Julian Baumgartlinger z Bayer Leverkusen, który dopiero wrócił do treningów drużynowych po ciężkiej kontuzji kolana.

Austriacy w eliminacjach Euro rywalizowali m.in. z Polską i zajęli drugie miejsce w grupie, za biało-czerwonymi, z którymi przegrali w Wiedniu 0:1, a w Warszawie zremisowali 0:0.

Przed turniejem zagrają dwa towarzyskie spotkania - 2 czerwca z Anglią i cztery dni później ze Słowacją.

W grupie C mistrzostw Europy zmierzą się 13 czerwca z Macedonią Północną w Bukareszcie, cztery dni później z Holandią w Amsterdamie i 21 czerwca z Ukrainą w stolicy Rumunii.

Z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała, że kadry 24 uczestników ME będą liczniejsze niż dotychczas. Trenerzy mogą powołać 26 piłkarzy (w przeszłości 23).

Ostateczną listę należy podać do północy 1 czerwca. W przypadku kontuzji w trakcie mistrzostw Europy jednego z trzech bramkarzy będzie możliwość powołania dodatkowego golkipera.