Od środy do niedzieli przebywającym w Opalenicy zawodnikom będą towarzyszyć rodziny. Polski Związek Piłki Nożnej wraz z obsługą hotelu "Remes" przygotował wiele atrakcji. W czwartek wieczorem odbędzie się przedpremierowy pokaz komedii romantyczno-piłkarskiej "Druga połowa", która od piątku będzie wyświetlana w kinach. W filmie występują, oprócz plejady znanych aktorów, Grzegorz Krychowiak i Sebastian Mila.

Reklama

W piątek z kolei dla uczestników zgrupowania zagra Golec uOrkiestra. Jak poinformował rzecznik prasowy i menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski, rodziny piłkarzy na pewno nie będą się nudzić.

"Powstaje specjalny namiot, w którym odbędą się różnego rodzaju atrakcje. Natomiast chcemy, aby o tym pierwsi dowiedzieli się sami zawodnicy. Przygotowaliśmy sporo różnych rzeczy, tak, aby żony, narzeczone i dzieci, które tu się pojawią, miały co ze sobą zrobić. Musimy pamiętać, że w tym samym czasie zawodnicy będą trenować, a na niektóre dni sztab szkoleniowy zaplanował dwa treningi w ciągu dnia" - powiedział.

Goście będą mogli też skorzystać z oferty ośrodka, w którym znajduje się m.in. kryty basen, strefa wellness&spa, kręgielnia i bilard. Na terenie hotelu jest także pole golfowe, gdzie można wziąć lekcje gry od instruktora. Obok ośrodka znajduje się park linowy.

Reklama

Środa jest dość intensywnym dniem dla kadry, bowiem selekcjoner Paulo Sosua zaplanował dwie jednostki treningowe. Na porannych zajęciach pojawił się długo wyczekiwany Grzegorz Krychowiak, który jako ostatni z powołanych piłkarzy zameldował się w Opalenicy.

Zgrupowanie w Wielkopolsce potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.