Obrońca Dynama Kijów ma za sobą bardzo dobry sezon, ale nie znalazł się w kadrze na marcowe spotkania eliminacji do mistrzostw świata. Kędziora przyznał, że odbył wówczas rozmowę z portugalskim szkoleniowcem.

Reklama

Trener powiedział mi, że teraz wybiera innych zawodników, ale wciąż na mnie liczy. Ja dalej pracowałem, grałem w większości meczów i byłem gotowy - powiedział Kędziora na środowej konferencji w Opalenicy.

Były piłkarz Lecha Poznań nigdy jeszcze nie miał okazji grać na tak dużej imprezie, ale, jak zapewnił, nie towarzyszy mu jakiś dodatkowy stres.

Cieszę się, że tu jestem, że będę mógł pomóc. Stresu nie czuję, mam prawie 27 lat, rozegrałem sporo spotkań na poziomie międzynarodowym. Więc mam duże doświadczenie - zaznaczył.

Z Opalenicy do Sopotu

Zgrupowanie w Wielkopolsce potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.