Poinformowałem Jaspera o mojej decyzji dziś rano. Zacznę od stwierdzenia, że jest to dla niego niezwykle smutne, ale musiałem tak postanowić - przyznał De Boer.

Reklama

Wynik testu na koronowirusa jest pozytywny, w wyniku czego piłkarz opuścił ważną część przygotowań. Nie wiemy, ile czasu zajmie, zanim znów będzie w stu procentach gotowy do gry. Nie chcę ryzykować w tym względzie. Jesteśmy tuż przed Euro i chcę mieć pewność, nawet jeśli rozumiem, jakie to bolesne dla Jaspera - dodał selekcjoner.

32-letni bramkarz Valencii rozegrał dotychczas w kadrze 60 meczów. W 2014 roku Cillessen zajął z reprezentacją trzecie miejsce mistrzostw świata w Brazylii.

W tej sytuacji listę Holendrów uzupełnił bramkarz AZ Alkmaar Marco Bizot, który był wcześniej w szerokiej kadrze.

Dwaj pozostali golkiperzy w reprezentacji to doświadczeni Tim Krul (Norwich City) i Maarten Stekelenburg (Ajax Amsterdam).

Bez van Dijka

Już wcześniej było wiadomo, że z powodu poważnej kontuzji zabraknie w kadrze "Pomarańczowych" uznawanego przez wielu fachowców za najlepszego obrońcę w Europie - Virgila van Dijka.

Holendrzy trafili do grupy C, w której zmierzą się z Ukrainą, Austrią i Macedonią Północną.

Z powodu pandemii COVID-19 UEFA zdecydowała, że kadry 24 uczestników ME będą liczniejsze niż dotychczas. Trenerzy mogą powołać 26 piłkarzy (w przeszłości 23). Ostateczną listę należy podać do północy 1 czerwca.