Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w Baku, stolicy Azerbejdżanu, nie przyniosła bramek. Oprócz pierwszych minut, gdzie aktywniejsi byli Walijczycy, stroną dominującą była reprezentacja Szwajcarii. Podopieczni Vladimira Petkovicia spychali Walijczyków do głębokiej defensywy, częściej operowali piłką i oddali zdecydowanie więcej strzałów.

Drugą połowę Szwajcarzy rozpoczęli bardzo mocno. Była 49 minuta, kiedy Xherdan Shaqiri dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę do bramki głową skierował Breel Embolo. "Helweci" wyszli na prowadzenie 1:0.

Walijczycy wyrównali w 74 minucie. Podobnie jak w przypadku gola reprezentacji Szwajcarii, tak i tutaj bramka padła po rozegraniu piłki z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Joseffa Morrella wykończył Kieffer Moore i było 1:1.

Mimo prób głównie Szwajcarów, wynik meczu nie uległ zmianie. Z remisu bardziej zadowoleni mogą być reprezentacji Walii, bowiem to Szwajcaria była stroną dominującą przez właściwie całe spotkanie.

Walia - Szwajcaria 1:1
Bramki: dla Walii - Kieffer Moore (74. min.); dla Szwajcarii - Breel Embolo (49. min.).
Żółte kartki: w Walii - Kieffer Moore; w Szwajcarii - Fabian Schaer, Kevin Mbabu.
Sędzia: Clement Turpin (Francja).
Walia: Danny Ward - Chris Mepham, Ben Davies, Joe Rodon, Connor Roberts - Aaron Ramsey (90+3. Ethan Ampadu), Joe Allen, Joe Morrell - Gareth Bale, Kieffer Moore, Daniel James (75. David Brooks).
Szwajcaria: Yann Sommer - Ricardo Rodriguez, Manuel Akanji, Fabian Schaer, Nico Elvedi, Kevin Mbabu - Remo Freuler, Granit Xhaka - Haris Seferovic (84. Mario Gavranovic), Xherdan Shaqiri (66. Denis Zakaria), Breel Embolo.