Portal "20 Minutos" wskazuje, że po meczu z Polską nasiliła się presja na kadrę Hiszpanii, która po dwóch spotkaniach Euro ma w dorobku zaledwie dwa punkty i jedną zdobytą bramkę. Dodano też, że po sobotnim pojedynku z biało-czerwonymi atmosfera wokół reprezentacji stała się napięta, a zawodnicy nawet nie pozdrawiają swoich kibiców.

Reklama

Wielu kibiców skarżyło się, że nasi gracze wychodząc z hotelu w Sewilli nawet ich nie pozdrowili. (...) Takie zachowanie oburza kibiców i nie pomaga samym piłkarzom - oceniono.

Hiszpański portal przypomniał, że o ile w poprzednich edycjach dużych imprez "La Roja" występowała z co najmniej jednym znanym zawodnikiem, mającym status gwiazdy, to w tegorocznym Euro nie ma w swoich szeregach takiej osoby.

Komentatorzy podkreślają, że pierwotnie wskazywany na lidera zespołu Alvaro Morata wraz ze swoją nieskutecznością w dwóch meczach przestał być w ogóle uważany za potrzebnego w wyjściowej jedenastce. Wskazują, że większość nie widzi go w pierwszym składzie przeciwko Słowacji.

W podobnym tonie pisze dziennik "AS", cytując byłego holenderskiego piłkarza Rafaela van der Vaarta, który przed spotkaniem ze Słowacją powiedział w jednym z telewizyjnych komentarzy o kadrze Hiszpanii, że jest okropna.

Mam nadzieję, że trafimy na nią. Nie ma niczego w tej drużynie, a jedyne co potrafią robić zawodnicy to podawać piłkę z jednej strony na drugą. Nie ma nawet jednego gracza, który potrafiłby wykonać kluczowe podanie - ocenił Holender.

Tymczasem sportowy dziennik "Marca" wskazał, że w przeprowadzonym wśród swoich czytelników sondażu do wtorkowego południa aż 83 proc. kibiców negatywnie oceniło dotychczasowe występy zespołu narodowego w ME.

Gazeta zaznaczyła, że wśród ponad 110 tys. uczestników ankiety przeprowadzonej za pośrednictwem strony internetowej dziennika aż 87 proc. negatywnie ocenia również selekcjonera Luisa Enrique.

Te dwa remisy (ze Szwecją i Polską – PAP) wyrządziły wiele szkody pochodzącemu z Asturii szkoleniowcowi - zauważyła "Marca".

Odnotowała również, że przed decydującym o wyjściu z grupy meczem ze Słowacją atmosfera wokół reprezentacji Hiszpanii jest bardzo napięta.