Faza grupowa mistrzostw Europy zakończyła się w środę. Z turniejem pożegnało się 8 reprezentacji: Polska, Turcja, Finlandia, Rosja, Macedonia Północna, Szkocja, Słowacja i Węgry.

Reklama

Faza pucharowa potrwa od 26 czerwca do 11 lipca. Wtedy rozegrany zostanie wielki finał na stadionie Wembley w Londynie. Zanim do tego dojdzie, czeka nas 8 meczów 1/8 finału, 4 mecze ćwierćfinałowe i 2 mecze półfinałowe.

Terminarz 1/8 finału

Pierwsze mecze 1/8 finału rozegrane zostaną 26 czerwca - o godz. 18 w Amsterdamie Walia zmierzy się z Danią, a o godz. 21 reprezentacja Włoch na stadionie Wembley w Londynie podejmie Austrię.

27 czerwca o godz. 18 w Budapeszcie Holandia zagra z Czechami, a o godz. 21 dojdzie do największego hitu tej fazy play off - znajdująca się na pierwszym miejscu w rankingu FIFA Belgia podejmie na stadionie w Sewilli Portugalię, obrońców trofeum z 2016 roku.

28 czerwca czekają nas kolejne dwa spotkania - Chorwacja na stadionie Parken w Kopenhadze zagra z Hiszpanią (godz. 18), a w Bukareszcie mistrzowie świata Francuzi podejmą reprezentację Szwajcarii.

Ostatnie mecze 1/8 finału rozegrane zostaną 29 czerwca. O godz. 18 na Wembley dojdzie do kolejnego hitowego spotkania - reprezentacja Anglii zagra z Niemcami, z kolei o godz. 21 na boisko stadionu Hampden Park w Glasgow wybiegną Szwedzi i Ukraińcy.

Po rozegraniu meczów 1/8 finału zwycięskie ekipy będą miały dwa pełne dni na odpoczynek. Kolejna faza play off, czyli ćwierćfinały, rozegrana zostanie w dniach 2-3 lipca.

Terminarz ćwierćfinałów

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrany zostanie 2 lipca o godz. 18 - zmierzą się w nim zwycięzcy meczów Francja/Szwajcaria i Chorwacja/Hiszpania. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Sankt Petersburgu. Drugi mecz odbędzie się o godz. 21. Na boisko stadionu w Monachium wybiegną triumfatorzy spotkań Belgia/Portugalia i Włochy/Austria.

3 lipca kolejne dwa spotkania ćwierćfinałowe. O godz. 18 w Baku zagrają zwycięzcy meczów Holandia/Czechy i Walia/Dania, a o godz. 21 lepsi z par Szwecja/Ukraina i Anglia/Niemcy. Spotkanie zostanie rozegrane w Rzymie.

Po meczach ćwierćfinałowych zwycięzcy przeniosą się do Londynu, bowiem UEFA wyznaczyła stadion Wembley jako miejsce rozgrywania zarówno półfinałów, jak i finału.

Terminarz półfinałów i finału

Mecze półfinałowe zostaną rozegrane w dniach 6-7 lipca o godz. 21. 6 lipca, w pierwszym półfinale zagra któraś z drużyn grających mecz ćwierćfinałowy w dniu 2 lipca - Belgia/Portugalia/Włochy/Austria/Francja/Szwajcaria/Chorwacja/Hiszpania. 7 lipca zmierzą się najlepsi, którzy ćwierćfinały rozgrywali 3 lipca: Szwecja/Ukraina/Anglia/Niemcy/Holandia/Czechy/Walia/Dania.

Reklama

Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w wielkim finale, który zostanie rozegrany 11 lipca o godz. 21.

Faza pucharowa Euro - gdzie oglądać? Transmisje meczów w telewizji i w internecie

W Polsce prawa do pokazywania meczów Euro 2020 nabyła publiczna telewizja. Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć za darmo w telewizji naziemnej. Transmisje prowadzone będą na kanałach TVP1, TVP2, TVP Sport, a także w TVP 4K oraz na stronie TVPSPORT.PL.