Turcja miała 48 fauli, Polska 46, zaś grupowy przeciwnik biało-czerwonych Szwecja 40. Dla porównania Walia 26, Chorwacja i Ukraina po 27.

Reklama

Żółte kartki najczęściej otrzymywali zawodnicy zespołów, których już nie ma w Euro, tj. Polska i Macedonia Północna po 8, Turcja 7. Z drugiej strony po jednej zaledwie aż pięć zespołów, w tym Anglia, grupowy rywal Polaków w eliminacjach mistrzostw świata 2022.

Faule najczęściej popełniano na Hiszpanach 43, Duńczykach i Walijczykach 40, Polakach i Portugalczykach 39. Najrzadziej faulowani byli Niemcy – 21-krotnie.

Wysoko w klasyfikacji są polscy gracze w rzutach wolnych - 44 i czwarte miejsce. Niewiele więcej wykonywały takie ekipy, jak Walia 48, Dania 46, Hiszpania 45. Na końcu Niemcy i Holandia po 28.

W strzałach na bramkę biało-czerwoni na siódmej pozycji - 40, a zdecydowanie górowały zespoły Danii 61 i Włoch 60. Trzecia lokata dla Szwajcarii 47. Uderzenia celne - najlepsza Dania 22, zaś Polska w środku stawki - 11.

W najważniejszej klasyfikacji - komplet (dziewięć) punktów zdobyły reprezentacje Włoch, Belgii i Holandii. Natomiast Turcja i debiutująca Macedonia Północna przegrały po trzy mecze.

Polska razem ze Szkocją - po zaledwie jednym remisie.

Najwięcej bramek strzeliła Holandia - osiem, w tym cztery prawą nogą, trzy lewą i jedną głową.