Spotkanie od początku było wyrównane, ale dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli Szwajcarzy. W 15. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony Stefana Zubera gola głową zdobył Haris Seferović.

Szwajcarzy mieli świetną okazję na podwyższenie rezultatu, ale w 55. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Ricardo Rodriguez.

Grając z mistrzami świata, trzeba wykorzystywać wszystkie okazje. Szwajcarzy przekonali się o tym nad wyraz boleśnie. Wystarczyły dwie minuty, by Karim Benzema wyprowadził Francuzów na prowadzenie. Najpierw w 57. minucie w sytuacji sam na sam pokonał Yanna Sommera, a potem wpakował głową piłkę do pustej bramki.

Po dwóch szybkich ciosach w wykonaniu Benzemy, piłkarze Francji w pełni kontrolowali wydarzenia boiskowe. W 75. minucie bramkę na 3:1 zdobył Paul Pogba, który popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego.

Kiedy wydawało się, że "Les Bleus" strzelą kolejną bramkę, cios wyprowadzili Szwajcarzy. Po raz drugi na listę strzelców w 81. minucie wpisał się Haris Seferović.

W 90. minucie stało się coś, co przecież nie miało prawa się stać - Szwajcaria wyrównała. Na 16. metrze Mario Gavranović minął Presnela Kimpembe i strzałem w dolny róg bramki pokonał Llorisa. Więcej goli już nie padło, zatem argentyński sędzia zarządził dogrywkę.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięć. W rzutach karnych lepsi okazali się Szwajcarzy, którzy pokonali mistrzów świata 5:4.

Francja - Szwajcaria 3:3 po dogrywce (3:3, 0:1), karne 4:5.
Bramki: Haris Seferović (15., 81.), Karim Benzema (57., 59.), Paul Pogba (75.), Mario Gavranović (90.).
Żółte kartki: Francja - Raphael Varane, Kingsley Coman, Benjamin Pavard; Szwajcaria - Nico Elvedi, Ricardo Rodriguez, Granit Xhaka, Manuel Akanji.
Sędzia: Fernando Rapallini (Argentyna).
Francja: Hugo Lloris - Presnel Kimpembe, Clement Lenglet (46. Kingsley Coman, 111. Marcus Thuram), Raphael Varane - Adrien Rabiot, N'Golo Kante, Paul Pogba, Benjamin Pavard - Antoine Griezmann (88. Moussa Sissoko) - Kylian Mbappe, Karim Benzema (94. Olivier Giroud).
Szwajcaria: Yann Sommer - Ricardo Rodriguez (87. Admir Mehmedi), Manuel Akanji, Nico Elvedi - Steven Zuber (79. Christian Fassnacht), Granit Xhaka, Remo Freuler, Silvan Widmer (73. Kevin Mbabu) - Xherdan Shaqiri (73. Mario Gavranović) - Breel Embolo (79. Ruben Vargas), Haris Seferović (97. Fabian Schaer).