Trwają przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Weźmie w nich udział około 50-60 zawodników z Polski. Z dnia na dzień sprawdzamy, którzy sportowcy mają szansę pojechać na te igrzyska - powiedziała w radiowej Jedynce Marzenna Koszewska z Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wiceszefowa polskiej misji poinformowała, że ostateczny skład naszej ekipy poznamy dopiero po zatwierdzeniu go przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Reklama

Powiedziała, że kwalifikacje kończą się 19 stycznia, ale do 24 stycznia następuje tak zwana realokacja miejsc, ponieważ wszystkie Komitety Olimpijskie są zobowiązane potwierdzić do Międzynarodowych Federacji miejsca rankingowe. Miejsca niepotwierdzone przechodzą na kolejnych zawodników w rankingu - wyjaśniła Koszewska.

Wiceszefowa polskiej misji potwierdziła, że na igrzyskach nie wystartują hokeiści. Nie wystąpimy również w curlingu. Za to cień szansy, pomimo przegranych kwalifikacji, mają łyżwiarze figurowi - uważa rozmówczyni. Jak tłumaczy solista jest pierwszym rezerwowym, para taneczna jest na drugim rezerwowym miejscu. Ostateczna decyzja będzie jednak należeć do Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego, bo oni tych minimów międzynarodowych nie wypełnili - podkreśliła w Sygnałach Dnia.Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi rozpoczną się 7 lutego.