Po pierwszej, bezbramkowej tercji, w drugiej "Wyspiarze" triumfowali 3:1. Między innymi w 35. minucie, w odstępie 27 sekund, gole dla gości (na 2:1 i 3:1) zdobyli Oliver Wahlstroem i Anders Lee.

W ostatniej odsłonie zawodnicy Islanders "pilnowali" rezultatu, podwyższając prowadzenie na 4:1 i 5:2. Ostatecznie wygrali różnicą dwóch goli.

Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie San Jose Sharks - Calgary Flames (5:3). Hat-trickiem - czwartym w karierze (ale też pierwszy od blisko trzech lat) - w zespole "Rekinów" popisał się Tomas Hertl.

Gospodarze przegrywali z "Płomieniami" 1:3, jednak w końcówce drugiej części rywalizacji Hertl zanotował trafienie na 4:3, a w ostatniej minucie strzelił też bramkę na 5:3.

Drużyna Toronto Maple Leafs wygrywała z Columbus Blue Jackets 3:0 po pierwszej tercji i 5:1 po drugiej (dwa gole i asysta Austona Matthewsa), a tymczasem niewiele zabrakło, aby doszło do dogrywki. Przyjezdni rozpoczęli pogoń zaraz po rozpoczęciu decydującej części i już w 41. minucie kontaktową bramkę uzyskał Oliver Bjoerkstrand. To był jego drugi gol.

"Niebieskie Kurtki" walczyły do końca i poprawiły wynik na 4:5 (Sean Kuraly i Max Domi).

Broniący tytułu Tampa Bay Lightning rzutem na taśmę odnieśli wyjazdowe zwycięstwo nad Montreal Canadiens 3:2. W 58. do remisu doprowadził Corey Perry, zaś w 60. trzeciego gola dla mistrzów NHL strzelił Ondrej Palat. Do końcowej syreny brakowało zaledwie 38 sekund.

Wyniki wtorkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Edmonton Oilers - Minnesota Wild 1:4
Chicago Blackhawks - New York Rangers 2:6
St. Louis Blues - Florida Panthers 4:3 (po dogrywce)

Central Division

1. Minnesota Wild 18 6 1 96 72 37