Początek meczu w Denver nie zapowiadał kłopotów gospodarzy. Już w czwartej minucie Nathan MacKinnon zapewnił im prowadzenie, a krótko przed końcem pierwszej tercji podwyższył na 2:0, wykorzystując grę w przewadze swojej drużyny. Gdy na początku drugiej odsłony Szwed Gabriel Landeskog zdobył trzecią bramkę, wydawało się, że żadna krzywda ekipie Avalanche stać się nie może.

Goście w 35. minucie zdobyli kontaktowego gola, a w trzeciej tercji postawili wszystko na jedną kartę i udało im się wyrównać. W 58. minucie MacKinnon uzyskał trzecią bramkę w tym meczu i zespół Avalanche 166 sekund dzieliło od awansu do finału konferencji. Jednak 56 s przed końcową syreną Robert Thomas z bliska wyrównał i doprowadził do dogrywki. W niej - po niespełna czterech minutach gry - Tyler Bozak strzałem tuż zza niebieskiej linii zaskoczył Darcy'ego Kuempera w bramce gospodarzy.

Niewiarygodny mecz. Myślę, że wszyscy, którzy go oglądali, mogą się czuć usatysfakcjonowani. Hokej w najlepszym wydaniu - podkreślił strzelec decydującego gola.

Thomas, który zdobył dwie bramki dla "Bluesmanów", przyznał, że choć przegrywali 0:3, to nie zwątpili.

Myślę, że to był decydujący moment. Nie mieliśmy nic do stracenia, rzuciliśmy na szalę wszystko, czym dysponowaliśmy. Wtedy wyszedł nasz charakter. Wygraliśmy sercem - zaznaczył Thomas.

Szósty mecz w tej parze - w piątek w St. Louis.

Wyniki środowego meczu drugiej rundy play-off - półfinału konferencji - hokejowej ligi NHL: