W Poznaniu po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną drużynowe ME z udziałem czterech zawodników plus jeden rezerwowy. Do niedawna w takim formacie rozgrywany był drużynowy Puchar Świata, który został zastąpiony turniejem Speedway Of Nations, czyli rywalizacją par.

Reklama

Tegoroczna edycja DME odbędzie się bez turniejów eliminacyjnych, ale te mają pojawić się w kolejnych latach. Do finałowej rywalizacji oprócz Polaków przystąpią Szwedzi, Brytyjczycy i Duńczycy.

W poniedziałek menedżerowie drużyn: Hans Nielsen (Dania), Morgan Andersson (Szwecja) Oliver Allen i Simon Stead (Wielka Brytania) oraz Rafał Dobrucki ogłosili składy, w jakich ich reprezentacje przystąpią do turnieju. Dobrucki powołał praktycznie najmocniejszy zespół na czele ze Zmarzlikiem, Janowskim i świetnie spisującym się w tym sezonie Kołodziejem. Nie wszyscy uczestnicy pojadą w optymalnych zestawieniach - w ekipie Wielkiej Brytanii zabraknie trzykrotnego mistrza świata Taia Woffindena.

Reklama

Turniej rozegrany zostanie w formule 20 biegów, a pula nagród w zawodach wynosi 70 tysięcy euro. Zawody odbędą się w niedzielę o godz. 14.

Lista startowa DME:

Dania: Leon Madsen, Patrick Hansen, Anders Thomsen, Mikkel Michelsen, Frederik Jakobsen
Szwecja: Jacob Thorssell, Fredrik Lindgren, Pontus Aspgren, Oliver Berntzon, Kim Nilsson
Polska: Patryk Dudek, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Bartosz Zmarzlik, Kacper Woryna
Wielka Brytania: Robert Lambert, Dan Bewley, Adam Ellis, Chris Harris, Tom Brennan