Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek należeli do faworytów rywalizacji o miano najlepszej drużyny na świecie. Tymczasem w półfinale rozczarowali. W sześciu wyścigach odnieśli cztery zwycięstwa, przegrywając z Finami i Australijczykami. Zgromadzili 31 punktów, co dało im trzecie miejsce i zgodnie z regulaminem zmusiło do starcia barażowego z czwartymi Niemcami (30). Wygrali je pewnie 7:2 i w sobotę staną przed szansą walki o medale.

Reklama

Najlepsi w środę okazali się Australijczycy (35 pkt), którzy zaledwie o jeden punkt wyprzedzili rewelacyjnie jeżdżących Finów Timo Lahtiegi i Timiego Salonena. Świetnie spisywał się także Niemiec Kai Huckenbeck, który jako jedyny wygrał cztery wyścigi. W barażu musiał jednak uznać wyższość Dudka i Zmarzlika.

W czwartek odbędzie się drugi półfinał, którego faworytami są Brytyjczycy i Szwedzi. Miejsce w sobotnim finale mają już zagwarantowane Duńczycy, jako gospodarze.

Zawody Speedway of Nations w 2018 roku zastąpiły Drużynowy Puchar Świata, w którym Polacy odnosili wiele sukcesów. W nowej formule, przypominającej turniej par, biało-czerwoni nie stanęli jeszcze na najwyższym stopniu podium, chociaż zawsze należą do faworytów. Mają w dorobku trzy srebrne i jeden brązowy medal.

Wyniki 1. półfinału:

1. Australia 35 pkt
Max Fricke 15
Jack Holder 14
Jason Doyle 6

2. Finlandia 34
Timo Lahti 18
Timi Salonen 16

3. Polska 31 - zwycięstwo w barażu
Bartosz Zmarzlik 15
Patryk Dudek 10
Maciej Janowski 6

4. Niemcy 30 - porażka w barażu
Kai Huckenbeck 18
Norick Bloedorn 12

5. USA 25
Luke Becker 19
Broc Nicol 6
Dillon Ruml 0

6. Ukraina 18
Marko Lewiszyn 18
Stanisław Melnyczuk 0
Witalij Łysak 0

7. Łotwa 16
Jewgienij Kostygow 7
Oleg Michaiłow 7
Francis Gusts 2