Bousquet-Cassagne powiedział, że czuje nieopisaną ulgę po coming oucie Schumachera. Teraz kilka tygodni po tym fakcie odczuwam nieopisana ulgę - zapewnił.

Coming out Schumachera był dla jego partnera niespodzianką

Ralf Schumacher, brat siedmiokrotnego samochodowego mistrza świata Formuły 1 Michaela, poinformował świat 24 lipca o tym związku, pokazując się z partnerem. Tym samym świat dowiedział się o ich homoseksualnym związku.

Reklama

Naturalnie stoję blisko Ralfa, a jego wyznanie było dla mnie niespodzianką, miałem przed tym trochę strachu - przyznał Bousquet-Cassagne.

Mamy podobne charaktery, jesteśmy konserwatystami, niezwykle spokojni i mili. Wszystko to nas łączy - to słowa 49-letniego Schumachera.

Schumacher karierę w F1 rozpoczął w zespole Jordan

Przygodę z Formułą 1 Ralf Schumacher rozpoczął w sezonie 1997, jeżdżąc w zespole Jordan, a już w Grand Prix Argentyny – swoim trzecim wyścigu, stanął na podium. W trakcie sezonu wycofał się z ponad połowy wyścigów i ukończył go za swoim partnerem z zespołu – Giancarlo Fisichellą.

Rok później silniki dla Jordana dostarczała Honda, co Schumacher i Damon Hill wykorzystali do zajęcia dwóch najwyższych stopni podium podczas Grand Prix Belgii, przy czym Schumacher zajął drugie miejsce.

Schumacher odniósł poważne obrażenia w wypadku

Począwszy od sezonu 1999 przeszedł do zespołu Williams i trzykrotnie stanął na podium, kończąc mistrzostwa na szóstym miejscu.

Rok 2000 był raczej nieudany dla Schumachera, pomimo dysponowania bardzo mocnymi silnikami BMW i tylko czterema awariami, zdołał jedynie powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego sezonu. Mimo tego zajął najlepszą w tamtym czasie pozycję w klasyfikacji generalnej – piąte miejsce.

Reklama

W sezonie 2001 udało mu się w końcu przełamać i wygrać trzy wyścigi (Grand Prix San Marino, Kanady i Niemiec). W sezonie 2002 wygrał w Grand Prix Malezji, ale ostatecznie lepszy okazał się jego partner – Juan Pablo Montoya. Rok później wygrał jeszcze Grand Prix Europy we Francji. Schumacher i Montoya wypracowali dla Williamsa dwukrotnie drugą pozycję w klasyfikacji konstruktorów (w sezonach 2002 i 2003).

20 czerwca 2004 odniósł poważne obrażenia w wypadku podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych. W rezultacie postanowił zakończyć współpracę z Williamsem.

W 2015 roku rozwiódł się z żoną Schumacher

W sezonie 2005 przeszedł do zespołu Toyoty. Współpracę z japońskim zespołem kontynuował w sezonach 2006 oraz 2007. Po nieudanych startach Toyota nie przedłużyła kontraktu z Schumacherem. Niemiec był kandydatem na kierowcę zespołu Force India, ale ostatecznie wolne miejsce zajął Giancarlo Fisichella. W latach 2008–2012 ścigał się w niemieckiej serii DTM. Na początku 2013 roku ogłosił zakończenie kariery kierowcy wyścigowego.

Od października 2001 do lutego 2015 Ralf Schumacher był mężem Cory-Caroline Brinkmann. Ma z nią syna, 23-letniego Davida, który także został kierowcą wyścigowym.