Wcześniej po raz drugi na tej liście zameldowali się bracia Boe z Norwegii, także biathloniści: 28-letni Johannes Thingnes i 33-letni Tarjei. Obydwaj w Zhangjiakou zdobyli po cztery medale, a wspólnie stali na podium w sztafecie męskiej i mieszanej oraz biegu na 10 km.

Podobne emocje do Norwegów przeżywali w Pekinie węgierscy bracia Shaoang Liu i Shaolin Sandor Liu, w żyłach których płynie również chińska krew. Oni również po raz drugi znaleźli się na liście rodzeństw z medalami, poprzednio również cztery lata temu w Pjongczangu, a teraz razem startowali w sztafecie mieszanej.

Pierwszym rodzeństwem, które cieszyło się z medali zimowej olimpiady, byli amerykańscy skeletoniści Jennison i John Heaton. Przywieźli złoto i srebro z Sankt Moritz w 1928 roku. W 1964 roku po dwa medale w alpejskim slalomie i slalomie gigancie wywalczyły francuskie siostry Christine i Marielle Goitschel.

Jedynym przypadkiem, kiedy wspólnie na podium stanęli siostra i brat, byli Amerykanie Maia i Alex Shibutani, którzy w 2018 roku zdobyli brązowe medale w rywalizacji par tanecznych i w zawodach drużynowych.

Rodzeństwa na podium zimowych igrzysk: - siostry Christine i Marielle Goitschel (Francja) - narciarstwo alpejskie (1964) Doris i Angelika Neuner (Austria) - saneczkarstwo, jedynki (1992) Justine i Chloe Dufour-Lapointe (Kanada) - narciarstwo dowolne (2014) Elvira i Hanna Oeberg (Szwecja) - biathlon (2022) - bracia Jennison i John Heaton (USA) - skeleton (1928) Bill i Roger Christian (USA) - hokej (1960) Phil i Steve Mahre (USA) - narciarstwo alpejskie (1984) Philipp i Simon Schoch (Szwajcaria) - snowboard (2006) Michel i Ronald Mulder (Holandia) - łyżwiarstwo szybkie (2014) Shaoang Liu i Shaolin Sandor Liu (Węgry) - short track (2018, 2022) Johannes Thingnes i Tarjei Boe (Norwegia) - biathlon (2018, 2022) - siostra i brat Maia i Alex Shibutani (USA) - łyżwiarstwo figurowe (2018)