Żadna informacja nie jest obecnie strzeżona równie pilnie, jak wysokość premii za osiągnięcia reprezentacji Polski w rozpoczynających się w czwartek mistrzostwach świata w Szwecji. Dla kadrowiczów pieniądze nie są najważniejsze, ale nie chcą oni, żeby ktokolwiek wiedział, za ile grają.

Reklama

- Właśnie wstałem od stołu po rozmowach z drużyną. Ustaliliśmy z zawodnikami wysokość nagród za poszczególne miejsca w mistrzostwach świata. Postanowiliśmy jednak, że będzie to informacja poufna - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański. Kto uczestniczył w tych rozmowach? - Nie powiem, tajemnica - mówi Szczepański. Ilu zawodników negocjowało? - Tego również nie zdradzę - broni się wiceprezes.

Z zawodnikami ustalono sumę globalną, którą wypłaci im ZPRP, bez określania poszczególnych źródeł finansowania. Wiadomo jednak, że według rozporządzenia Ministra Sportu z 2006 roku za złoty medal w Szwecji 16 zawodników otrzyma do podziału 386 400 zł. Można się zatem spodziewać, że w sumie za mistrzostwo świata kwota przekroczy milion złotych.

>>> Czytaj także: ŁKS Łódź: Licencja na chaos