Biało-czerwoni, w składzie: Cezary Białecki, Jakub Broniszewski (obaj MUKS Victor Warszawa), Krzysztof Kaczkowski (Zagłębiowski Klub Szermierczy) i Mateusz Godlewski (KKSz Konin), stoczyli tylko jeden pojedynek. W 1/16 finału przegrali z Japończykami 24:45.

Reklama

Gospodarze prowadzili tylko na początku - 10:8 po dwóch walkach, ale później systematycznie rosła przewaga wyżej notowanych Azjatów.

W zawodach PŚ nie rozgrywa się meczów o miejsca niższe niż 16., a zespoły są klasyfikowane na podstawie pozycji w światowym rankingu i rozstawienia, stąd 22. lokata Polaków.

Turniej w Warszawie był ostatnim zaliczanym do drużynowych kwalifikacji olimpijskich. Plasujący się na siódmym miejscu w światowym rankingu "Trójkolorowi" - złoci medaliści z Aten (2004) i Pekinu (2008) - mieli jeszcze cień szansy na awans, ale stracili je, gdy do czołowej ósemki przebili się Rosjanie.

Walczący już bez obciążeń Francuzi pokonali kolejno Rumunów, Włochów, Węgrów, a w finale spotkali się z prowadzącymi w klasyfikacji zespołowej Koreańczykami.

Reklama

Przez sześć rund dominowali mistrzowie świata, ale w siódmej Francuzom nadzieję dał Tom Seitz, który pokonał trzykrotnego zdobywcę "Szabli Wołodyjowskiego" Bongila Gu 10:2. Końcówka była wyrównana, ale ostatnie dwa trafienia zadał Bolade Apithy, który poradził sobie z mistrzem globu i liderem światowego rankingu Sangukiem Ohem.

Reklama

Trzecie miejsce dla Niemców, po wygranej w decydującym meczu z Włochami 45:38.

W sobotę w zawodach indywidualnych triumfował dwukrotny mistrz olimpijski Węgier Aron Szilagyi.

Wyniki: ćwierćfinały Korea Płd. - Chiny 45:37 Niemcy - Iran 45:35 Włochy - Rosja 45:28 Francja - Węgry 45:42 półfinały Korea Płd. - Niemcy 45:34 Francja - Włochy 45:41 o 3. miejsce Niemcy - Włochy 45:38 finał Francja - Korea Płd. 45:43 kolejność: 1. Francja 2. Korea Płd. 3. Niemcy 4. Włochy 5. Iran 6. Węgry 7. Rosja 8. Chiny ... 22. Polska