O Idzie Świątek można by mówić i pisać wiele. Mimo młodego wieku 22-latka oficjalnie została liderką światowego rankingu tenisistek. Sportsmenka od wielu sezonów regularnie pokazuje swoje niezwykłe umiejętności na korcie.

Reklama

Iga Świątek została ambasadorką znanej marki

Zespół LEGO® Polska ogłosił Igę Świątek swoją ambasadorką. Gwiazda tenisa nie raz pokazała swoim fanom, jakie korzyści przynosi jej zabawa tymi klockami. To właśnie dlatego rozpoczęła się współpraca między marką a tenisistką.

"Iga jest inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie i stanowi wzór do naśladowania dla dzieci, nastolatków, ale także dorosłych. Ze swoją niezłomną, sportową determinacją, połączoną z kreatywnością, otwartą głową i wrodzoną skromnością, Iga uosabia wartości marki LEGO, które od zawsze staramy się przekazać najmłodszym pokoleniom. To, co bardzo cenimy w podejściu Igi do budowania z klocków to fakt, że jest to nie tylko hobby, ale także ważny elementem ćwiczenia uważności, umiejętności niezbędnej przed ważnymi meczami. To szczególnie ważne dla młodych umysłów, które coraz częściej są przebodźcowane szkołą, zajęciami pozalekcyjnymi czy mediami społecznościowymi, pozostawiając im niewiele czasu na swobodną zabawę" - skomentował Maciej Seliński, dyrektor generalny na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie w Grupie LEGO.

Świątek została ambasadorką znanej marki / Materiały prasowe

Iga Świątek szczerze o najnowszej współpracy

Iga Świątek skomentowała doniesienia o swojej najnowszej współpracy. Gwiazda sportu przyznała, że klocki towarzyszą jej od dziecka. Dzięki nim rozwijała swoją wyobraźnię. Dodała też, iż zabawa tego typu pozwala jej rozładować stres.

"Klocki LEGO towarzyszą mi od dzieciństwa, a budowanie kolejnych zestawów i potem rozbieranie ich i tworzenie konstrukcji na bazie wyobraźni pozostało moją pasją do dziś. Cenię sobie ten sposób spędzania czasu pomiędzy turniejami, ale też poszczególnymi meczami, za możliwość oderwania głowy od stresu i presji, jakie na mnie spoczywają. Cieszę się, że Grupa LEGO zaproponowała mi takie wyróżnienie, jak tytuł ambasadorki LEGO, ponieważ wierzę, że wspólnie będziemy mogli inspirować zarówno rodziców, jak i kolejne pokolenia budowniczych świata do rozbudzania swojego potencjału" - powiedziała Iga.

W 2024 roku na Igę Świątek czeka wiele wyzwań. Już niedługo wyruszy na Australian Open, z kolei w lipcu rozpocznie rywalizację na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

"W tenisie trzeba umieć przewidywać następny ruch przeciwnika na kilka kroków do przodu i błyskawicznie reagować. Nierzadko zdarza się, że już w pierwszych minutach meczu muszę zrezygnować z przyjętej strategii i wymyślić zupełnie nową. Niezbędna jest do tego umiejętność skupienia, kreatywnego myślenia oraz wyobraźnia przestrzenna, które w dużym stopniu zawdzięczam m.in. godzinom spędzonym na budowaniu z klocków LEGO" - powiedziała Iga.