Pierwszy celny strzał na bramkę już w 3. minucie oddali Izraelczycy, ale Marcel Lotka nie miał problemów z wyłapaniem piłki po uderzeniu Dorona Leidnera.

Cztery minuty później, wykorzystując ewidentny błąd bramkarza gości przy wyprowadzaniu piłki, aktywny Kacper Smoliński zdobył prowadzenie dla drużyny prowadzonej przez Macieja Stolarczyka. W kilkunastominutowym okresie przewagi Polaków zdawało się, że kolejne gole są tylko kwestią czasu, a okazje do podwyższenia mieli Mateusz Bogusz w 12., Smoliński po ładnej akcji z Michałem Skórasiem w 21. i Mateusz Praszelik trafiający w boczną siatkę w 30. minucie.

Polskim obrońcom zdarzały się błędy, a po jednym z nich zespół z Izraela wyrównał, kiedy Sebastian Walukiewicz przy niegroźnym dośrodkowaniu zaskoczył swojego bramkarza przypadkowo kierując piłkę do własnej bramki. Od tego momentu to Izraelczycy sprawiali lepsze wrażenie, jakby nabrali większej pewności siebie.

Chwilę po zmianie stron, goście niespodziewanie objęli prowadzenie, gdy bezpośrednio z rzutu wolnego Eden Karzev zdobył gola.

Mimo ambitnych starań biało-czerwoni nie potrafili przeprowadzić skutecznej akcji, dość nieoczekiwanie przegrywając to spotkanie. Na kwadrans przed końcem goście mieli znakomitą okazję do podwyższenia, ale polski bramkarz naprawił swój kiks, kiedy nie trafił w piłkę.

W pierwszym grupowym meczu tych eliminacji Polska wygrała wyjazdowe spotkanie z Łotwą 2:0.

W tym roku Polacy zagrają jeszcze z Węgrami (8 października, Szeged), San Marino (12 października, Kielce), Niemcami (12 listopada, wyjazd) i rewanż z Łotwą (16 listopada). Kolejne spotkania w 2022 roku.

Turniej finałowy odbędzie się latem 2023 w Gruzji i Rumunii. Awans wywalczą zwycięzcy dziewięciu grup oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca. Pozostałe ekipy z drugich miejsc utworzą cztery pary barażowe. Automatycznie kwalifikują się gospodarze.

Polska - Izrael 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Kacper Smoliński (7), 1:1 Sebastian Walukiewicz (32-samobójcza), 1:2 Eden Karzev (49-wolny).

Żółte kartki: Polska - Łukasz Poręba, Kacper Smoliński; Izrael - Doron Leidner, Osher Davida.

Polska: Marcel Lotka - Łukasz Bejger, Sebastian Walukiewicz, Jakub Kiwior - Wiktor Długosz (60. Mateusz Żukowski), Łukasz Poręba, Kacper Smoliński (81. Filip Marchwiński), Michał Skóraś - Mateusz Praszelik (46. Mateusz Młyński), Adrian Benedyczak, Mateusz Bogusz.

Izrael: Pertz Daniel - Or Blorian, Karm Jaber, Gil Cohen, Suf Podgoreanu (84. Maor Levi), Osher Davida (77. Iuval Sado), Bar Arad (46. Ido Shahar), Doron Leidner, Eden Karzev, Stav Nachmani (68. Itay Buganim), Omri Gandelman.

Sędzia: Morten Krogh (Dania).