W środę awans wywalczyła m.in. Legia Warszawa, która pokonała na wyjeździe Wigry Suwałki 3:1. Stołeczny zespół z 19 triumfami jest najbardziej utytułowany w rozgrywkach o Puchar Polski.

Reklama

W 1/16 finału zameldowały się też ekipy m.in. broniącego trofeum Rakowa Częstochowa, Górnika Zabrze, Piasta Gliwice czy Wisły Kraków.

Sensacja w Kaliszu

We wtorek w pojedynku finalistów z 2019 roku Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 3:1. Doszło również do niespodzianki w Kaliszu, gdzie drugoligowy KKS wyeliminował Pogoń Szczecin po zwycięstwie 2:1.

Finał Pucharu Polski 2021/22 ma się odbyć 2 maja przyszłego roku na PGE Narodowym w Warszawie. W puli nagród jest 10 milionów złotych, z czego połowa trafi do zwycięzcy.

Wyniki i program 1/32 finału (1. runda) Fortuna Pucharu Polski:

23 września, czwartek
ŁKS Łódź - Cracovia Kraków 0:0 po dogr., karne 3-1
Śląsk Wrocław - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 (0:1)

22 września, środa
Górnik Zabrze - Radomiak Radom 2:0 (1:0)
Orlęta Radzyń Podlaski - Lechia Zielona Góra 2:3 (2:2)
Concordia Elbląg - Unia Skierniewice 0:2 (0:1)
Ślęza Wrocław - Chojniczanka Chojnice 3:2 (1:0)
Wigry Suwałki - Legia Warszawa 1:3 (1:1)
Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)
Miedź Legnica - Odra Opole 4:0 (3:0)
Stal Rzeszów - Raków Częstochowa 2:4 (0:2)
Włocłavia Włocławek - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Korona Kielce - Wisła Płock 4:3 po dogr. (2:2, 1:0)
Stal Mielec - Wisła Kraków 1:3 (0:2)

21 września, wtorek
Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:3)
Polonia Środa Wielkopolska - GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)
KKS Kalisz - Pogoń Szczecin 2:1 (2:1)
Śląsk II Wrocław - Zagłębie Lubin 0:3 (0:2)

28 września, wtorek
Skra Częstochowa - Lech Poznań (mecz w Poznaniu, Skra gospodarzem)
Górnik Polkowice - Górnik Łęczna
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - GKS Tychy

29 września, środa
Świt Nowy Dwór Maz. - Rekord Bielsko-Biała
Wisłoka Dębica - Świt Skolwin (Szczecin)
Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów
Olimpia Zambrów - GKS Katowice
Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz
Lech II Poznań - Puszcza Niepołomice
Resovia Rzeszów - Widzew Łódź
Olimpia Grudziądz - Warta Poznań
GKS Bełchatów - Arka Gdynia
Powiśle Dzierzgoń - Garbarnia Kraków
Sokół Ostróda - Pogoń Siedlce