Mamrot przejął Arkę 10 maja 11 kolejek przed zakończeniem rozgrywek ekstraklasy, ale nie zdołał uchronić jej przed degradacją.

Reklama

Po spadku, w przerwie letniej, drużyna przeszła sporą przebudowę, ale w świetnym stylu rozpoczęła ligowe zmagania. Żółto-niebiescy wygrali pięć kolejnych meczów, w tym 5:0 w Polkowicach konfrontację w Pucharze Polski z Górnikiem. Gdynianie pokonali także w Niecieczy 1:0 Bruk-Bet Termalikę, która z bardzo dużą przewagą nad resztą stawki otwiera tabelę.

Na tym spotkaniu zakończyła się udana passa, a przerwała ją porażka na własnym stadionie 0:2 z GKS Tychy. Później piłkarze trenera Mamrota przeplatali udane mecze z przeciętnymi bądź nieudanymi występami i generalnie do ich postawy było sporo zastrzeżeń.

W 17 meczach pierwszej ligi Arka zdobyła 29 punktów, na które złożyło się osiem zwycięstw, pięć remisów oraz cztery porażki (bramki: 26-14) i plasują się na piątym miejscu. Tracą trzy "oczka" do drugiego kolejnego spadkowicza ŁKS Łódź, który ma jednak jedno spotkanie zaległe.

Reklama

Według nieoficjalnych informacji najpoważniejszymi kandydatami do przejęcia gdynian są 51-letni Dariusz Marzec, który ostatnio wprowadził do ekstraklasy Stal Mielec i młodszy o osiem lat Mariusz Rumak. Ten drugi przemierzany jest także do beniaminka ekstraklasy Podbeskidzia Bielsko-Biała, które we wtorek rozstało się z trenerem Krzysztofem Brede.

To czwarta w tym sezonie zmiana szkoleniowca w 1. lidze. Wcześniej na taki ruch zdecydowano się w zespołach zamykających tabelę: Sandecji Nowy Sącz, Zagłębiu Sosnowiec i Resovii.