Darmowe autostrady

Dobrą wiadomością dla fanów, którzy planują podróż na Euro 2024 samochodem jest brak opłat za poruszanie się nim po autostradach. W Niemczech są one darmowe. Nie trzeba wykupować winiet, ani dokonywać opłat na "bramkach".

Słone mandaty

Reklama

Darmowe autostrady to koniec dobrych informacji dla kierowców. Radzimy uważnie patrzeć na znaki i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Za ich złamanie w Niemczech grożą kosztowne mandaty. Zaboleć mogę zwłaszcza te za przekroczenie ograniczenia prędkości. Za zbyt szybką na terenie Niemiec można zostać ukaranym mandatem wynoszącym równowartość prawie 4 tysięcy zł. Dlatego radzimy zdjąć nogę z gazu, bo w końcu chcemy oglądać mecze Euro 2024, a nie płacić kary w euro.

Reklama

Paliwo droższe niż w Polsce

Kibicom jadącym na Euro 2024 samochodami przed przekroczeniem granicy z Niemcami radzimy zatankować do pełna. U naszych zachodnich sąsiadów na stacjach paliw ceny są wyższe niż w Polsce. Za litr benzyny zapłacimy w przeliczeniu nieco ponad 8 zł, a oleju napędowego ok. 7,5 zł. Dlatego lepiej jeszcze w kraju naleć paliwa pod korek.