Bellingham w grudniu 2021 został ukarany przez sąd sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej grzywną w wysokości 40 000 euro za to, że po meczu Borussii z Bayernem Monachium przypomniał o przeszłości Zwayera. Reprezentant Anglii zagra w meczu sędziowanym przez niemieckiego arbitra pierwszy raz od dwóch lat i siedmiu miesięcy.

Reklama

Bellingham był zły na Zwayer

Zwayer i Bellingham spotkają się po raz piąty. Anglik przegrał trzy mecze prowadzone przez tego arbitra. W 2021 roku Borussia Dortmund przegrała 1:2 z Bayerem Leverkusen oraz 2:3 z Bayernem Monachium, a w 2022 uległa 1:2 RB Lipsk. Natomiast w trzeciej kolejce sezonu 2021/22 wygrała 3:2 z Hoffenheim.

Bellingham uważał, że Zwayer skrzywdził jego drużynę z starciu z Bayernem rozegranym 4 grudnia 2021 roku w 14. kolejce Bundesligi. Pomocnik był zły na sędziego i w pomeczowym wywiadzie dla ViaPlay powiedział: "Najważniejszy mecz w Niemczech został powierzony sędziemu, który już wcześniej ustawiał mecze, więc mogliśmy się tego spodziewać".

Bellingham został ukarany

Reakcja sądu sportowego DFB była natychmiastowa i piłkarz został ukarany za "niesportowe zachowanie". Bellingham nawiązał do tego, że w 2005 roku Zwayer został zawieszony na sześć miesięcy przez niemiecką federację za rzekomy udział w skandalu związanym z ustawianiem meczów.

Mecz Anglia - Holandia na stadionie Westfalenstadion odbędzie się w środę o godzinie 21.