Komentarz ze strony UEFA to reakcja na wtorkowe zamachy w Brukseli. W wybuchach bomb na lotnisku i w metrze zginęły według wstępnych danych 34 osoby. – Nie możemy wykluczyć rozgrywania meczów Euro 2016 we Francji bez kibiców, tak jak nie możemy wykluczyć terroryzmu – powiedział na antenie Radio 24 Giancarlo Abate, prominentny działacz europejskiej federacji.

Reklama

Jak zaznaczył były szef włoskiej piłki i obecny wiceprezydent Komitetu Wykonawczego UEFA, mecze Euro 2016 różnią się od spotkań towarzyskich. – Sparingi można rozegrać innego dnia, z kolei spotkań Euro nie można odwołać czy przełożyć – stwierdził Abate.

O możliwości rozgrywania meczów Euro przy pustych trybunach media spekulowały już po listopadowych zamachach w Paryżu.

Z kolei francuski minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve zapewniał, że rząd wprowadzi wszystkie możliwe środki by zapewnić bezpieczeństwo na Euro 2016. W ubiegłym miesiącu organizatorzy turnieju zapowiedzieli, że mistrzostwa będzie ochraniać około 10 000 porządkowych.

Zdaniem Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, na Euro 2016 będzie spokojnie. - Żyjemy w bardzo niebezpiecznym świecie, jesteśmy niemal w stanie wojny. Jednak jestem przekonany, że w trakcie Euro we Francji będzie spokojnie, bo organizatorzy będą zabezpieczać wszystko od A do Z. Jednocześnie nie mamy gwarancji, że do podobnego zamachu jak w Brukseli nie dojdzie gdzie indziej - powiedział Boniek.