W tych zajęcia wzięło udział 18 graczy. Z powołanych przez trenera Adama Nawałkę 28 zawodników do Juraty nie przyjechali Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Grzegorz Krychowiak, Bartosz Salamon i Maciej Rybus. Pech wykluczył natomiast Pawła Wszołka, który pod koniec czwartkowego treningu złamał rękę i stracił szansę wyjazdu na Euro. Na boisku w Jastarni zabrakło także Wojciecha Szczęsnego, Jakuba Wawrzyniaka, Tomasza Jodłowca i Karola Linettiego.

Reklama

W tej sytuacji do Francji nie pojedzie jeszcze czterech piłkarzy z szerokiej kadry – bramkarz oraz trzech graczy z pola. Ostateczną 23-osobową reprezentację selekcjoner poda 30 maja, czyli dzień przed zakończeniem drugiego zgrupowania w Arłamowie.

W Bieszczadach biało-czerwoni przebywać będą od poniedziałku, a na początku czerwca rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.

Reklama