Diagnoza wykazała złamanie kości promieniowej przedramienia z przemieszczeniem - napisano na portalu "Łączy nas piłka".

Tym samym wykluczony jest udział Wszołka w zbliżających się mistrzostwach Europy we Francji. Jak dodano, selekcjoner Adam Nawałka nie zamierza nikogo powołać w jego miejsce.

Według PZPN, do niefortunnej sytuacji doszło w końcówce zajęć boiskowych, w drugiej połowie krótkiej gierki treningowej. Skrzydłowy Hellas Werona walczył o piłkę na prawej stronie boiska i upadając na murawę gwałtownie oparł się na ułożonej w nienaturalny sposób lewej ręce.

Poślizgnąłem się, upadłem do tyłu i usłyszałem trzaśnięcie. Na początku nie bolało, dopiero teraz zaczyna – zacytowano Wszołka.

Reklama

Lekarz kadry Jacek Jaroszewski spodziewał się poważnego urazu, badania przeprowadzone w klinice we Władysławowie już kilkadziesiąt minut po treningu potwierdziły jego obawy. Podobnego urazu w listopadzie 2014, w meczu eliminacji Euro 2016 z Gruzją (4:0) w Tibilisi, doznał Kamil Grosicki.

Wszołi, jesteśmy z tobą, chłopaku. Bądź silny, a wrócisz jeszcze silniejszy. Cała kadra zawsze razem - napisał na Twitterze dodając otuchy koledze z boiska bohater zdarzenia w stolicy Gruzji.

Sztab szkoleniowy reprezentacji o kontuzji Wszołka od razu poinformował jego włoski klub, który wyraził zgodę na przeprowadzenie zabiegu w Polsce. Doszło do niego w czwartek późnym wieczorem w Warszawie.

Operacja przebiegła prawidłowo. Polegała na zespoleniu trzonu kości łokciowej płytką. Teraz ręka jest usztywniona w łusce gipsowej. Za około dwa tygodnie rozpoczniemy pierwsze ćwiczenia rehabilitacyjne. Do pełnej aktywności sportowej pacjent będzie mógł powrócić po około trzech miesiącach – przekazał przeprowadzający zabieg doktor Marcin Redman z kliniki "Enel Sport".

Reprezentacja Polski od wtorku przebywa na Półwyspie Helskim na tzw. obozie regeneracyjnym. Po nim zaplanowane jest typowo piłkarskie zgrupowanie w Arłamowie.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.