W niedzielę Krychowiak, który pod koniec marca wrócił na boisko po przerwie spowodowanej urazem kolana, rozegrał 120 minut w meczu o finał Pucharu Hiszpanii. Jego Sevilla uległa po dogrywce Barcelonie 0:2.

Dzień później polski pomocnik poinformował na Twitterze, że robił szczegółowe badania i jest wszystko w porządku, a 120 minut nie pogorszyło jego stanu zdrowia. Kilka minut później zamieścił jednak kolejny wpis:

Jednak odnowiła mi się kontuzja kolana, poprzez którą będę pauzował około 2 tygodni... Mogło być gorzej - napisał 26-letni piłkarz.

Po przejściu badań zawodnik skontaktował się z selekcjonerem Adamem Nawałką, który przebywa na zgrupowaniu w Arłamowie.

W poniedziałek po południu Grzegorz przeszedł szczegółowe badania w Sevilli. Naciągnięte zostały ścięgna kulszowo-goleniowe w odcinku dystalnym. Lekarze reprezentacji Polski oraz klubowi są w kontakcie z zawodnikiem, który od razu został poddany intensywnemu leczeniu w Hiszpanii - powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Jednocześnie nie potwierdził, jak długo potrwa przerwa w treningach.

Czekamy aż Grzegorz do nas dołączy. W Arłamowie dysponujemy pełnym wyposażeniem medycznym, które pozwala tego typu urazy leczyć. Kiedy zawodnik pojawi się na zgrupowaniu będzie możliwe dokładne określenie, kiedy będzie gotowy do gry. Nie chcemy teraz spekulować. Pozostaje mieć nadzieję, że ten uraz się szybko zagoi, bo Grzegorz przekazał nam, że czuje się lepiej niż po meczu - dodał Kwiatkowski.

Optymistą jest lekarz reprezentacji Polski. Na szczęście nie chodzi o uraz, którego Grzegorz doznał w styczniu, czyli naderwania więzadła pobocznego w kolanie. Wówczas rokowanie nie byłyby najlepsze. Obecny uraz jest dużo lżejszy. Póki co opieramy się na diagnozach sztabu medycznego Sevilli. Lekarz klubowy przerwę w treningach określił na około dwa tygodnie. Jednak bywa, że taki uraz można wyleczyć w tydzień. To typowy uraz przeciążeniowy. Za kilka dni będziemy mogli powiedzieć więcej – powiedział lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca; tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Adama Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.