Zawodnik włoskiego Torino jest jednym z pewniaków do podstawowego składu. Przez pierwszą część eliminacji Euro 2016 jego partnerem na środku obrony był Łukasz Szukała, którego selekcjoner Adam Nawałka teraz nie powołał.

Nie wiem jeszcze kto zagra na środku obrony obok mnie. Nie rozmawiałem jeszcze z trenerem na ten temat. Jeżeli w ogóle mi to powie, to zrobi to dzień lub dwa przed meczem z Irlandią Północną. Na pewno ma dużą bazę do analizy na podstawie ostatnich spotkań – powiedział Glik.

W poniedziałek selekcjoner ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016. To oznacza, że czterech graczy nie poleci do Francji. Przed czterema laty Glik znalazł się w trzyosobowej grupie, której Franciszek Smuda nie zabrał na Euro 2012.

Teraz każdy z nas ma nadzieję, że turniej we Francji będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem i zapiszemy się w historii polskiej piłki. Mówiąc obrazowo jesteśmy w połowie drogi na szczyt. Zobaczymy czy tym szczytem będzie dla nas wyjście z grupy czy ćwierćfinał. Zrobimy wszystko, aby nie zawieść kibiców, ale również samych siebie – ocenił.

Zgrupowaniu biało-czerwonych w Arłamowie towarzyszy ogromne zainteresowanie kibiców.

Na pewno to nam nie przeszkadza, a raczej działa na nas mobilizująco. Zdajemy sobie sprawę, że wiele milionów kibiców będzie oglądało nas w telewizji. I to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. To normalne, że przed pierwszym meczem może pojawić się trochę stresu. Jednak na pewno to nas nie sparaliżuje – podkreślił 28-letni stoper.

Przez pierwsze dwa dni zgrupowania w Arłamowie biało-czerwoni trenowali dwa razy dziennie. Na czwartek zaplanowane są jedne zajęcia.

Spodziewaliśmy się, że początek zgrupowania będzie intensywny. Na pewno każdy z nas przygotował się do tego mentalnie. Od środy będzie jednak czas na regenerację, bo obciążenia będą nieco mniejsze – ocenił Glik.

Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.