Mamy swój plan i konsekwentnie go realizujemy. Założenia były takie, aby w pierwszych dniach zgrupowania przeprowadzać po dwa treningi dziennie, a potem po jednym. Wszystko po to, aby szczyt formy przyszedł w odpowiednim momencie – przyznał Rzepka na czwartkowej konferencji prasowej.

Reklama

Szkoleniowiec ten był odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne również cztery lata temu, kiedy drużyna narodowa pod wodzą Franciszka Smudy przygotowywała się do Euro 2012.

Każdy zawodnik mając inny bagaż doświadczeń i minut spędzonych na boisku jest indywidualnie prowadzony w trakcie dodatkowych zajęć, które realizujemy na siłowni i na boisku. W treningu techniczno-taktycznym biorą udział wszyscy – podkreślił.

Większość piłkarzy ma za sobą długi i wyczerpujący sezon w swoich klubach.

Dlatego kluczem jest odpowiednia regeneracja i dobór obciążeń. Pewne obciążenia są konieczne, aby wykonać trening techniczno-taktyczny. To nieuniknione, aby się zgrać, wypracować pewne schematy i przygotować zespół do gry. Jednak w takim okresie najważniejsze jest odpowiednie balansowanie pomiędzy pracą a odpoczynkiem. To przyniosło nam znakomite efekty np. w meczu z Niemcami w eliminacjach Euro 2016 – zakończył Rzepka.

Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Adam Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

Na początku przyszłego miesiąca biało-czerwoni rozegrają dwa ostatnie mecze towarzyskie - 1 czerwca z Holandią w Gdańsku i 6 czerwca z Litwą w Krakowie. Dzień po tym drugim spotkaniu odlecą do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca, tego dnia gospodarze zagrają w grupie A z Rumunią na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz o punkty w grupie C rozegrają 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.