To pierwsza porażka Rumunów od 4 czerwca 2014 roku, gdy ulegli w towarzyskim meczu Algierii 1:2.

Spotkanie rozpoczęło się dla nich bardzo dobrze, prowadzili od 23. minuty po trafieniu Gabriela Torje. Ukraińcy wyrównali jeszcze przed przerwą (Roman Zozulia), a w pierwszym kwadrancie drugiej połowy strzelili trzy kolejne gole, obejmując prowadzenie 4:1.

Jedną z bramek zdobył w 48. minucie wprowadzony chwilę wcześniej 19-letni pomocnik Ołeksandr Zinczenko, występujący na co dzień w rosyjskim FK Ufa. Dwa pozostałe trafienia były dziełem największych gwiazd reprezentacji Ukrainy - skrzydłowych Jewhena Konoplianki (klubowy kolega Grzegorza Krychowiaka w Sevilli) oraz Andrija Jarmolenki.

Rumuni zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Najpierw bramkę zdobył Denis Alibec, a w 85. minucie wynik spotkania ustalił płaskim strzałem z 17 metrów inny rezerwowy - Nicolae Stanciu.

Oprócz Polski i Ukrainy w grupie C mistrzostw Europy 2016 wystąpią Niemcy i Irlandia Północna. Biało-czerwoni zagrają z Ukraińcami w trzeciej kolejce - 21 czerwca w Marsylii.

Rumunia trafiła do grupy A, z Francją, Szwajcarią i Albanią.

Z kolei w eliminacjach mistrzostw świata 2018 - rozpoczynających się we wrześniu - oprócz reprezentacji Rumunii i Polski zagrają w grupie E Dania, Czarnogóra, Armenia i Kazachstan.

Rumunia - Ukraina 3:4 (1:1).
Bramki: dla Rumunii - Gabriel Torje (23), Denis Alibec (74), Nicolae Stanciu (85); dla Ukrainy - Roman Zozulia (44), Ołeksandr Zinczenko (48), Jewhen Konoplianka (54), Andrij Jarmolenko (59).
Skład reprezentacji Ukrainy: Andrij Piatow - Artem Fedecki (46-Bohdan Butko), Jewhen Chaczeridi (46-Ołeksandr Kuczer), Jarosław Rakicki, Wiaczesław Szewczuk (71-Ołeksandr Karawajew) - Serhij Rybałka (46-Ołeksandr Zinczenko), Taras Stepanenko - Andrij Jarmolenko, Serhij Sydorczuk (67-Rusłan Rotań), Jewhen Konoplianka - Roman Zozulia (46-Jewhen Szachow).