Wieczorne zajęcia na kameralnym Stade Moreau-Defarges miały być otwarte dla mediów tylko przez kwadrans, ostatecznie selekcjoner pozwolił dziennikarzom pozostać na trybunach prawie dwa razy dłużej. W tym czasie dwudziestu zawodników miało sporo zajęć bez piłki, m.in. krótkie sprinty w grupach po pięciu.

Reklama

W treningu nie uczestniczył Grosicki, który od poniedziałkowego towarzyskiego meczu z Litwą zmaga się z kontuzją stawu skokowego. Pomocnik francuskiego Rennes ma zabiegi z fizjoterapeutami, a sztab szkoleniowy liczy, że skrzydłowy reprezentacji - prezentujący w minionym sezonie świetną dyspozycję - zdąży na niedzielny mecz z Irlandią Północną.

Z powodów przeciążeniowych w hotelu pozostał Starzyński, a drugi dzień z rzędu indywidualnie - obok boiska - trenował Błaszczykowski.

W czwartek biało-czerwoni, po raz pierwszy podczas obecności w La Baule, mają zaplanowany trening na godziny przedpołudniowe.

Euro 2016 startuje 10 czerwca, a podopieczni Nawałki rozpoczną swój udział dwa dni później, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą mistrzowie świata Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).