Eksperci zwrócili uwagę, że Polacy "musieli przeklinać swój los po losowaniu grup, które sprawiło, że trafili na kolejne spotkanie z Niemcami i uznawany za derby pojedynek z Ukrainą". Autorzy specjalnego dodatku, w którym omawiane są szanse wszystkich drużyn występujących na Euro, zapewniają jednak, że podopieczni Adama Nawałki "powinni być pewni siebie".

Reklama

Polacy pokonali Niemców u siebie w trakcie eliminacji, a teraz mogą liczyć na utalentowaną grupę zawodników wspierających Roberta Lewandowskiego. Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Łukasz Piszczek i Arkadiusz Milik są sami w sobie wyróżniającymi się graczami - napisali dziennikarze, podkreślając, że dla napastnika Bayernu Monachium "dobre występy we Francji mogą być argumentem za uznaniem go najlepszym na świecie".

W redakcyjnej sondzie, w której eksperci gazety byli pytani o największą niespodziankę turnieju, dwóch wskazało na drużynę biało-czerwonych. Dziennikarz Rory Smith argumentował, że "polska drużyna to znacznie więcej niż tylko Robert Lewandowski". Z kolei były napastnik reprezentacji Irlandii Tony Cascarino wskazał na Polskę: "nawet jeśli tylko z powodu Lewandowskiego".

Ankietowani eksperci zgodnie podkreślili, że nie spodziewają się, żeby reprezentacja Irlandii Północnej, niedzielny rywal Polaków w pierwszym meczu turnieju, była w stanie wyjść z grupy, a dwóch wskazało na mecz Niemcy - Polska jako najbardziej ekscytujące starcie tej fazy rozgrywek.

Euro 2016 startuje 10 czerwca, a biało-czerwoni rozpoczną swój udział dwa dni później, gdy w Nicei zagrają z Irlandią Północną. Ich kolejnymi rywalami w grupie C będą Niemcy (16 czerwca w Saint-Denis) i Ukraina (21 czerwca w Marsylii).