Wszyscy zostaną przesłuchani w Marsylii.

Reklama

Uczestników zajść ustalono dzięki monitoringowi zainstalowanemu m.in. w Starym Porcie w Marsylii, gdzie doszło do kulminacji awantur.

Około 30 osób spośród zatrzymanych początkowo odmówiło poddania się kontroli i opuszczenia autobusu w Mandelieu-la-Napoule, półtorej godziny jazdy od Marsylii, ale w końcu zostali doprowadzeni do samochodów policyjnych. Rosjanie jechali do Lille na środowy mecz mistrzostw Europy ze Słowacją.

Mamy wystarczające poszlaki wskazujące na udział przynajmniej części z tych osób w zajściach w Marsylii - oświadczył prefekt Adolphe Colrat.

W trakcie zamieszek w Marsylii rannych zostało ponad 30 osób, w tym 7 wymagało hospitalizacji. Policja użyła gazów łzawiących i armatek wodnych.

Reklama

We wtorek Komisja Dyscyplinarna Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) podjęła decyzję o dyskwalifikacji reprezentacji Rosji uczestniczącej w mistrzostwach Europy, zawieszając jednocześnie wykonanie kary do czasu ewentualnego powtórzenia się chuligańskich zajść na stadionie. Dodatkowo UEFA nałożyła na Piłkarską Federację Rosji grzywnę wynoszącą 150 tysięcy euro.