"Pazdekk jakby coś ma miejsce w kadrze rugby :) Gratki dla całej #Pol za walkę, jakiej nie powstydziliby się rugbiści" - można przeczytać na Twitterze.

Reklama

Klubowego kolegę z Legii Warszawa chwalił także Jakub Rzeźniczak. "A po meczu z Holandia @Pazdekk był wrogiem Twittera. Gdzie jesteście? Pazdi King! Dziękuję obronie i Fabianowi klasa Światowa! Pazdi na 6! Szkoda Milika miał 2 meczowe! Ale i tak dzis czapki z głów przed każdym z chłopaków" - napisał obrońca mistrza Polski.

W superlatywach wypowiedział się także były bramkarz m.in. Realu Madryt i Liverpoolu Jerzy Dudek: "Brawo !!! Jak nie idzie wygrać , nie możesz przegrać ! Remis jest OK! Brawo!!!".

Wątpliwości, kto był najlepszy na boisku nie miał siatkarz Andrzej Wrona: "Pazdan MVP".

Występ biało-czerwonych docenił także aktor Russell Crowe, który napisał na Twitterze: "Dobra robota Polsko. To zdecydowanie świetny wynik. Milik jest nam winny kilka goli".

O napastniku Ajaksu Amsterdam i jego niewykorzystanych sytuacjach napisał także były skoczek narciarski, czterokrotny medalista olimpijski Adam Małysz.

"Arek Milik dziś chyba nie miał dnia. Zmarnował tyle akcji, a niektóre piłki to były podania jak z marzeń. Z drugiej strony za ten wynik należą się Polakom brawa. Szczególnie, że po pierwszych minutach sytuacja nie wyglądała dobrze i wynik 0:0 brałbym w ciemno. Najważniejsze, że wciąż jesteśmy w grze w Euro" - można przeczytać na Facebooku.

Jedyny Polak w koszykarskiej lidze NBA Marcin Gortat docenił z kolei bramkarza. "Łukasz Fabiański zatrzymał Niemców" - napisał.

"Taki polski zespół jest naprawdę interesujący" - ocenił były trener polskich siatkarzy, a obecnie Lotosu Trefl Gdańsk Andrea Anastasi.

Oliver Kahn, legendarny niemiecki bramkarz, już po pierwszej połowie zauważył: "Trudny mecz przeciwko dobrze zorganizowanej Polsce. Mario Gomez może pomóc".

Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrają we wtorek z Ukrainą, która już straciła szansę na awans do 1/8 finału.