"Jesteście wielcy Panowie!!! Olbrzymi szacunek” – napisał Ariel Borysiuk - do niedawna piłkarz Legii Warszawa, a od nowego sezonu w angielskim Queens Park Rangers.

Reklama

Szef Departamentu Komunikacji i Mediów w PZPN Janusz Basałaj tuż po niewykorzystanej przez Jakuba Błaszczykowskiego jedenastce napisał tylko: „Koniec”.

Inni bardziej docenili biało-czerwonych, którzy po regulaminowym czasie gry i dogrywce remisowali 1:1, a w karnych przegrali 3-5.

„Byliście Wielcy i Wielcy pozostaniecie na zawsze, dzięki za wspaniałe chwile, daliście nam mnóstwo radości, za co wam dozgonnie dziękujemy” – ocenił trener Czesław Michniewicz.

W takim samym duchu wypowiedział się Maciej Rybus, którego z ME wyeliminowała kontuzja: „Najlepsi. Wielkie Brawa Panowie”.

Dumny z występu reprezentacji Adama Nawałki był minister sportu Witold Bańka: „Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy!”.

Otuchy kolegom dodawał także pomocnik Lechii Gdańsk Sebastian Mila: „Dziękuję wam za wspaniały turniej, byliście rewelacyjni. Być kibicem waszym to zaszczyt. Nie zapomnę tej drużyny nigdy”.

Reklama

Obrońca Legii Warszawa Jakub Rzeźniczak ocenił: „Historyczny moment, bo powiedzenie: Nic się nie stało nabrało pozytywnego znaczenia...” i pochwalił także Błaszczykowskiego: „I tak Błaszczu był naszym najlepszym zawodnikiem na tym turnieju. Szacunek dla całej Ekipy! Było pięknie!”.

Otuchy Błaszczykowskiemu, który w meczu z Portugalią nie strzelił karnego, dodawał także były bramkarz m.in. Liverpoolu i Realu Madryt Jerzy Dudek, który na Facebooku napisał: „Kuba dawał wiele! Tym razem się nie udało! Gratulacje dla chłopaków za cały turniej! Nadzieja na przyszłość jest! Cierpieliście Wy, cierpieliśmy razem z wami My! Dziękujemy!”.

Ale także zagraniczni dziennikarze doceniali grę Polaków i podtrzymywali na duchu byłego kapitana biało-czerwonych.

„Przyznaję. Jest mi smutno. Kuba…” – napisał Niemiec Matthias Dersch.

Słowa uznania miał dla polskiej ekipy także były piłkarz reprezentacji Wojciech Kowalczyk.

„Gratulacje dla Nawałki i drużyny za sukces. Karne wygraliśmy ze Szwajcarią zasłużenie, a przegraliśmy z Portugalią też zasłużenie” - ocenił.

Mariusz Piekarski, obecnie menedżer, a niegdyś zawodnik zauważył: „Portugalia, która nie wygrała meczu w regulaminowym czasie na tym turnieju jest w półfinale gratulacje, a dla naszej Reprezentacji wielkie gratulacje!”.

Mecz oglądał także jedyny polski koszykarz w lidze NBA Marcin Gortat, a po spotkaniu napisał: „Mega gratulacje dla wszystkich za emocje i wspaniałe chwile! Sport...!! Mamy kadrę na wiele lat.... Zieliński i Kapustka nasza przyszłość. Szkoda, że padło na Kubę! Grał mega turniej!”.

Także mistrz olimpijski (1976) i świata (1974) w siatkówce Ryszard Bosek zaapelował: „Przegraliśmy, ale szacun za grę i zaangażowanie. Chwalmy naszą drużynę”.

Z kolei prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski myślami jest już przy kolejnym turnieju – mistrzostwach świata 2018.„Straszna jest piłka...Dziękujemy Wam chłopaki. Na MŚ będziemy jeszcze lepsi” – napisał na Twitterze.

Muzyk Zbigniew Hołdys „winy” szukał gdzie indziej: „Nie jestem przesądny, ale ta sektorówka... pisałem o niej dwa dni temu... No nic. Niech ona może odpocznie”.

W ten sposób nawiązał do potężniej flagi, jaką przywieźli do Francji i po raz pierwszy rozwinęli podczas Euro 2016 polscy kibice.