Agencja Reuters przypomniała, że zgodnie z ograniczeniami dotyczącymi podróżowania w czasie pandemii COVID-19 w tym kraju, obywatele spoza Unii Europejskiej nie mają możliwości wjazdu, co dotyczy również kibiców Rosji, którzy kupili bilety na mecz.

Reklama

Występująca w grupie B reprezentacja Rosji rozegra swoje jedyne spotkanie w fazie grupowej ME 2021 poza granicami właśnie z Danią w Kopenhadze. Pozostałe dwa mecze - z Belgią i Finlandią - odbędą się w Sankt Petersburgu.

Rosyjski Związek Piłki Nożnej oznajmił, że jest bardzo zaniepokojony sytuacją.

"Prosimy o niezwłoczne zbadanie możliwości dopuszczenia kibiców do meczu i zaproponowanie mechanizmu rozwiązania tej sytuacji" - przekazał szef rosyjskiej federacji Aleksandr Alajew w liście wysłanym już w poniedziałek do dyrektora turnieju UEFA Martina Kallena.

UEFA poinformowała, że sprawa została skierowana do Danii za pośrednictwem krajowej federacji piłkarskiej

"Nie przyznano jednak żadnych zwolnień z obecnych ograniczeń dotyczących przekroczenia granicy" – poinformowała w środę UEFA w mailu do Reutera.

Rzeczniczka duńskiego ministerstwa kultury potwierdziła, że obecne ograniczenia w podróżowaniu dotyczą rosyjskich kibiców i nie jest to motywowane politycznie.