Rywalizująca w grupie B Belgia w sobotę pokonała w Sankt Petersburgu Rosję 3:0. W czwartek czeka ją w Kopenhadze spotkanie z Danią, a w następny poniedziałek ponownie w Sankt Petersburgu z Finlandią. Pierwotnie Belgowie planowali przenieść się do Rosji zaraz po meczu z Danią, ale ostatecznie wrócą do swojej bazy w Tubize, a na ostatni mecz grupowy pojadą dopiero w niedzielę wieczorem.

Reklama

Podczas ostatniego pobytu w Sankt Petersburgu przekonaliśmy się, że przebywanie w dużym mieście w czasach pandemii przez kilka dni jest sporym wyzwaniem w kwestii organizowania treningów. Piłkarze będą trenowali w Tubize, w znacznie bezpieczniejszym środowisku, gdzie są doskonałe warunki treningowe - napisano w oświadczeniu.

Reprezentacja Polski na poniedziałkowy mecz ze Słowacją również przyjechała dopiero w niedzielę. Powodem był brak możliwości trenowania na obiekcie w Sankt Petersburgu. Bezpośrednio po spotkaniu kadra wróci do kraju. W kolejnych meczach grupy E biało-czerwoni zagrają 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca ponownie w Sankt Petersburgu ze Szwecją.