Agresywni Anglicy zniszczyli sen o czwartym mistrzostwie Europy i zakończyli niegdyś złotą erę trenera mistrzów świata w 1/8 finału ME - napisano na stronie internetowej gazety.

Reklama

Trzeba to powiedzieć: Anglia była lepsza. Sprytna taktycznie, z tyłu, z wyłączeniem kilku momentów - zamurowana - dodano.

Za "zbyt sprytną" Anglię uznali też dziennikarze "Die Welt".

Gorzki koniec ery Loewa. W środę zapewne ostatnia konferencja prasowa, a potem piłkarze jadą na wakacje, tak jak Loew. Jego następca jest już w zasadzie znany - Hans-Dieter "Hansi" Flick - podkreślono.

Niemcy przegrali na Wembley z Anglią po raz pierwszy od 1966 roku, kiedy ulegli tam gospodarzom w finale mistrzostw świata. Dlatego w ostatnich latach pozwalali sobie traktować legendarną londyńską arenę, na której 11 lipca zostanie rozegrany finał bieżącej edycji ME, jako "swój" stadion.

"Umarł sen o finale"

Sen o finale w Londynie umarł. Niemiecki mit o tym, że jesteśmy niepokonani na "naszym" stadionie od 1966 roku, przeminął. "Jogi" nie pożegna się z reprezentacją świętując kolejny tytuł - podsumowano w serwisie internetowym "Bilda".

Portal sport1.de uznał, że wtorkowa porażka jest wyjątkowo trudna do zaakceptowania dla Loewa.

W 198. meczu poniósł 34. porażkę - jedną z najbardziej gorzkich do przełknięcia. Trzy lata po blamażu na mundialu w Rosji po raz pierwszy prowadzona przez niego drużyna odpadła wcześniej niż w półfinale mistrzostw Europy - zauważono.

Era Loewa kończy się na Wembley. Zakończyli ją Sterling i Kane - napisano z kolei na stronie internetowej magazynu "Kicker", przytaczając nazwiska strzelców goli dla gospodarzy.