Nie podano dokładnie długości kontraktu podpisanego z Petrakowem. Zaznaczono jedynie, że przygotuje on jako główny trener seniorską drużynę narodową do nadchodzących meczów w kwalifikacjach mistrzostw świata 2022.

Reklama

64-letni szkoleniowiec od 2010 roku pracował z drużynami narodowymi w młodszych kategoriach wiekowych. Ukoronowaniem tego okresu było wywalczenie przez kierowaną przez niego reprezentację do lat 20 w 2019 roku mistrzostwa świata w Polsce.

Koniec 5-letniej przygody z kadrą

Teraz przejmuje seniorską kadrę po Szewczence, który podczas tegorocznych mistrzostw Europy doprowadził ją do ćwierćfinału. Znakomity w przeszłości piłkarz poinformował 1 sierpnia o odejściu z funkcji po wygaśnięciu kontraktu. Własną drużynę narodową prowadził przez pięć lat.

Reklama

Zrobię co w mojej mocy, by zabrać zespół na mundial w Katarze - zadeklarował Petrakow.

Debiut w nowej roli zaliczy 1 września, gdy jego podopieczni zmierzą się w meczu 4. kolejki eliminacji MŚ w grupie D z Kazachami w Nur-Sułtanie. Trzy dni później zaś podejmą w Kijowie broniących tytułu Francuzów.

Prezes ukraińskiej federacji Andrij Pawełko mówił wcześniej w sierpniu, że chciałby, aby następcą Szewczenki został Serhij Rebrow. Ten jednak w czerwcu podpisał kontrakt na prowadzenie klubu Al-Ain ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.