W 19. minucie prowadzenie "Kogutom" dał Argentyńczyk Erik Lamela, a w 59. podwyższył Duńczyk Christian Eriksen. Ostatnie 30 minut należało jednak do Bayernu. Najpierw na listę strzelców wpisał się Jann-Fiete Arp, natomiast w 81. minucie do remisu doprowadził Alphonso Davies.

Rzuty karne rozpoczęli Bawarczycy i już w pierwszej kolejce pomylił się David Alaba. W drugiej spudłował za to Eriksen. Lewandowski do piłki podszedł jako piąty w swoim zespole i wykonał zadanie. Rozstrzygnięcie przyszło w siódmej serii, w której strzał Jerome'a Boatenga obronił Paulo Gazzaniga.

W meczu o trzecie miejsce Real Madryt pokonał Fenerbahce 5:3. Trzy bramki dla "Królewskich" zdobył Karim Benzema, a po jednej dołożyli Nacho Fernandez i Mariano Diaz. Dla tureckiego klubu trafiali: Garry Rodrigues, Nabil Dirar i Ozan Tufan.