Trener "Królewskich" Zinedine Zidane dał odpocząć kilku swoim największym gwiazdom. Na ławce rezerwowych znaleźli się m.in. Belg Eden Hazard i Francuz Karim Benzema. Zmiennicy z powierzonej roli wywiązali się jednak bez zarzutu.

Prowadzenie gospodarzom w 36. minucie dał Vinicius Junior. Wynik natomiast ustalił w 72. minucie Rodrygo. 18-letni Brazylijczyk zespół wzmocnił od tego sezonu, a na boisku w środę pojawił się zaledwie minutę przed zdobyciem gola.

W tabeli Real o zaledwie punkt wyprzedza lokalnego rywala - Atletico. Podopieczni trenera Diego Simeone na wyjeździe pokonali Mallorcę 2:0. Na listę strzelców wpisali się Diego Costa i Joao Felix.

Pasjonująco zapowiadają się sobotnie derby Madrytu, które odbędą się na stadionie Atletico.

Na trzecie miejsce spadł Athletic. Baskowie w Leganes objęli prowadzenie w 59. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Raul Garcia. Gospodarze wyrównali jednak dwie minuty później za sprawą Oscara.

Dopiero piąta w tabeli, z czterema punktami straty do lidera, jest Barcelona. "Duma Katalonii" już we wtorek pokonała na własnym stadionie Villarreal 2:1.