Rząd Hiszpanii i Ministerstwo Zdrowia, przy poparciu Rady Sportu, dają zielone światło na rozgrywanie meczów piłkarskiej La Ligi. Rozgrywki wrócą od tygodnia zaczynającego się 8 czerwca – przekazał Sanchez na konferencji prasowej.

Reklama

Prawdopodobnie od tego poniedziałku kluby ekstraklasy będą mogły prowadzić treningi w pełnym składzie osobowym. W ostatnim czasie było to możliwe w grupach. Media hiszpańskie twierdzą również, że rozgrywki zapewne zostaną wznowione 12 czerwca (piątek) i najbliższa kolejka potrwa do 14 czerwca.

W najbliższych dniach ma zostać ogłoszony terminarz.

Przerwa w futbolowych zmaganiach w Hiszpanii potrwa w tej sytuacji trzy miesiące. W Niemczech Bundesliga już gra od tygodnia, a za kilka dni na boiska wrócą piłkarze w polskiej ekstraklasie. Przedwcześnie rozgrywki zakończono np. we Francji, Belgii i Holandii.

Premier Sanchez powiedział, że 8 czerwca rozpocznie się kolejna faza „odmrażania” hiszpańskiego sportu. Tego dnia będą mogły wznowić sezon ligi, w tym dwie najwyższe piłkarskie. Od tego momentu będą też rozgrywane inne ważne wydarzenia sportowe. Muszą zostać zapewnione wszelkie środki bezpieczeństwa dla ich uczestników.

W tabeli ekstraklasy, po 27 kolejkach, prowadzi Barcelona 58 pkt, przed Realem Madryt 56 i Sevillą 47.

Hiszpania należy do krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem, odnotowano ponad 230 tysięcy przypadków zainfekowania, a zmarło przeszło 28 tys. osób.