Bez dopingu z trybun zespół zajmujący trzecie miejsce w tabeli Ligue 1 będzie musiał zagrać w środę ze Strasbourgiem oraz 1 października z Reims. Nie wiadomo jednak, czy będą to jedyne konsekwencje sobotnich wydarzeń, ponieważ ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie 6 października.

Reklama

Kara nie ominęła także Lille, które w najbliższą sobotę zmierzy się na wyjeździe ze Strasbourgiem, a na stadion nie zostaną wpuszczeni fani gości.

W przerwie derbów regionu Nord-Pas du Calais wybuchły zamieszki. Zaczęło się od wzajemnego obrzucania się przedmiotami przez kibiców obu zespołów. Rozsierdzeni tym fani gospodarzy z innej trybuny wpadli na boisko i pobiegli w stronę sektora zajmowanego przez przyjezdnych. Do akcji wkroczyli stewardzi i funkcjonariusze policji. Sześć osób zostało lekko rannych, a dwie zatrzymano.

Wygrali gospodarze 1:0 po bramce Przemysława Frankowskiego w 74. minucie. Polak dołączył do Lens w tym roku po dwóch latach występów w Chicago Fire. W barwach francuskiego klubu trafił po raz pierwszy.