Wydawany w stolicy Katalonii dziennik "El Periodico" powołując się na niemieckie źródła twierdzi, że dyrekcja bawarskiego klubu chce za Lewandowskiego 40 mln euro.

Reklama

Gazeta zauważa, że Polak posiadający umowę z Bayernem do 2023 r. będzie za rok "zaawansowanym wiekowo" 34-letnim graczem, a władze niemieckiego klubu zaproponują mu prawdopodobnie nowy kontrakt o krótkim terminie ważności.

Dużo miejsca możliwemu przejściu Lewandowskiego do FC Barcelona poświęca w środę także dziennik "Sport". Gazeta utrzymuje, że Bayern nie jest zainteresowany obniżeniem ceny za napastnika.

Bayernu też nie interesują za bardzo gracze Barcy, którzy mogliby zostać ewentualnie wymienieni (za Lewandowskiego – PAP) - napisała katalońska gazeta.

W ocenie komentatorów "Sportu" dobrym prognostykiem do korzystnych negocjacji pomiędzy Bayernem a FC Barcelona jest chęć piłkarza do zasilenia "Dumy Katalonii".

Zastanawiają się oni jednak, na ile poważnie w sprawę transferu zaangażowane są wszystkie strony i czy agent polskiego piłkarza Pini Zahavi nie próbuje wykorzystać negocjacji z władzami klubu FC Barcelona, aby przedłużyć pobyt Roberta Lewandowskiego w Monachium.