Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Najważniejsze, że dopisujemy sobie trzy punkty. Każdy dzień jest jednak nową bitwą. Dzisiaj wygraliśmy z jednym z najlepszych zespołów na świecie. Gdyby ktoś mi powiedział, że po dwóch dniach turnieju, będziemy mieli sześć punktów, byłbym niezmiernie szczęśliwy.

Igor Kolakovic (trener reprezentacji Serbii): Zagraliśmy lepsze spotkanie niż dzień wcześniej z Argentyną, ale to nie wystarczyło na Polaków. Jestem bardzo zadowolony z postawy swoich graczy w czwartym secie, bo widziałem ile serca i energii włożyli, by wygrać, ale się nie udało. To było jednak ważne w obliczu następnych konfrontacji.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): Z Serbami zawsze trudno się gra. Mieliśmy czasami problem z koncentracją, ale próbowaliśmy nie zbaczać z celu jaki nam przyświecał.

Piotr Nowakowski (środkowy polskiej reprezentacji): To był bardzo trudny mecz. W pierwszym secie zrobiliśmy zbyt wiele błędów. Potrafiliśmy je jednak wyeliminować i to poprowadziło nas do zwycięstwa.

Michał Winiarski (przyjmujący polskiej reprezentacji): Zagraliśmy naprawdę dobrze. Mieliśmy jednak momenty, kiedy traciliśmy po 4-5 punktów z rzędu. To właśnie nasz największy problem.

Krzysztof Ignaczak (libero polskiej reprezentacji): Cieszymy się z trzech punktów. To był strategicznie ważny mecz. Nasza postawa dobrze rokuje na przyszłość. Utrzymaliśmy koncentrację do samego końca, a to niezwykle istotne. W czwartym secie Serbowie zaczęli bardziej ryzykować w polu zagrywki, ale Paweł Zagumny świetnie poprowadził naszą grę. Pokazaliśmy, że u nas nie ma lidera, naszą siłą jest zespołowość. Żaden rywal nie będzie miał z nami łatwo, bo walczymy o każdą piłkę.

Ivan Miljkovic (kapitan reprezentacji Serbii): Czwarty set był bardzo trudny. Jestem zadowolony z postawy swoich kolegów, bo widzę duży postęp w porównaniu z meczem wczorajszym. Jestem pewny, że z każdym dniem powinno być jeszcze lepiej.